Propagandamaista

Mustat tappaa, raiskailee ja tekee yleensä rikoksia enemmän kuin valkoiset.
Miksi täällä nostetaan esiin vain valkoisten tekemiä rikoksia.

Valkoiset eivät juurikaan raiskaile mustia USA:ssa, mutta toisinpäin sitä tapahtuu paljon.
391
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eläinsuojelulaki kieltää toisinpäin. ?

Äänestä

USA:n tummaihoisten tapoista ja murhista yli 90pros. on samanväristen tekosia.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Ihmettelenvaan kirjoitti:

Mustat tappaa, raiskailee ja tekee yleensä rikoksia enemmän kuin valkoiset.
Miksi täällä nostetaan esiin vain valkoisten tekemiä rikoksia.

Valkoiset eivät juurikaan raiskaile mustia USA:ssa, mutta toisinpäin sitä tapahtuu paljon.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu