Toiset yrittää pitää hiljaista hetkeä terrorismin uhreille ja heidän omaisilleen. Joku hemmetin rähinä porukka huutaa ja rummuttaa tuossa joen toisella puolella.
PVL oli muuten tosi näyttävän näköistä porukkaa ja asiallista puheineen ja marsseineen. Ovat näköjään nyt tässäkin mukana.
Olenko nyt sitten joku rasisti natsi kun olen tässä. TTU kysyn vaan...
PVL oli muuten tosi näyttävän näköistä porukkaa ja asiallista puheineen ja marsseineen. Ovat näköjään nyt tässäkin mukana.
Olenko nyt sitten joku rasisti natsi kun olen tässä. TTU kysyn vaan...
Vastaukset 12
Vanhimmat
Siinä se taas nähtiin mitä rappiokulttuuri on. Asiallisuus paha ja sekamelska hyvä. Sanoi valtamedia.
Turku on Turku. Tulkeepa Kuopioon rummuttelemaan.
Kjäh Kjäh. Mitäs suvakki tähän?
Kävivät ihmisten kimppuunkin.
Sivistymätöntä ja kouluttamatonta porukkaa.
Ei voi kyllä muuta sanoa.
Ei missään ole kerrottu ihmisten kimppuun hykätyn, mistä tuo moinen tieto on peräisin?
Lue MV-mediaa... (siellä on kuviakin näistä anarkistirikollisista)
Marco de Wit vietiin ambulanssilla sairaalaan pahoinpitelyn vuoksi ja Junes Lokalta hajoitettiin kuvauslaitteet.
Molemmatlähtevät eduskuntaan, jos haluavat
Kyllä käytiin! Marco de Wit pahoin pideltiin ja Junes Lokan striimaus kännykkä lyötiin paskaksi suvakkien toimesta.Jopa hiljaista hetkeä joen varrella häiriköitiin.
Rauhalliseen muistotilaisuuteen osallistuneet eivät riehuneet ja PVL esiintyi edukseen jälleen Niinkuin Tampereellakin huomasin.
Keskenäänkö ne siellä taas tappelivat?
Joo o/ o/ o/
Taitaa suvakki rähisijöiltä alkaa argumentit loppumaan, jos ei nopeasti saada nettisensuuria aikaiseksi.
Aloitus on sääntöjen vastainen kirosanasta alkaen