Turun terrori-iskun muistomarssi on Ylen uutisissa väännetty mielenosoitukseksi demokratian puolesta natsismia vastaan.
Mutta missä se demokratia oikein on?
Onko meillä ollut tilaisuutta ilmoittaa demokraattisesti mielipiteemme pakolaisina maahantulevien vastaanotosta? Onko sitä kysytty tai onko asiasta äänestetty?
Omien kansalaisten puolustaminen käännetään rasismiksi valtiokoneiston toimesta, isänmaan puolesta huolestuminen fasismiksi.
Minkälaista demokratiaa se muka on? Ennemminkin se on omiin kansalaisiin kohdistettua valtioterroria.
Mutta missä se demokratia oikein on?
Onko meillä ollut tilaisuutta ilmoittaa demokraattisesti mielipiteemme pakolaisina maahantulevien vastaanotosta? Onko sitä kysytty tai onko asiasta äänestetty?
Omien kansalaisten puolustaminen käännetään rasismiksi valtiokoneiston toimesta, isänmaan puolesta huolestuminen fasismiksi.
Minkälaista demokratiaa se muka on? Ennemminkin se on omiin kansalaisiin kohdistettua valtioterroria.
Vastaukset 35
Vanhimmat
Todellista YLEn suvakkinatsi"demokratiaa" edustivatkin ne öykkärit, jotka tulivat Juneksen naamalle uhittelemaan ja se erittäin suvaitsevainen, joka rikkoi Juneksen kameran.
YLE on paskapropagandan tuutti.
....ja oli sujunut kuulemma rauhallisesti.
Kimppuun hyökänneistä anarkisteista yle ei tietenkään mainitse sanaakaan.
Laitetaanpas tuo valehteleva yle lakkautettavien listalle.
Maksukortilliseksi, kuka haluaa valheita ja kieroiluja kuunnella, maksakoon siitä, pakkovero POIS!
YLE maksukortin taakse.
Tarkoittiko se lakanassa oleva teksti "Turku ilman natseja" Turkua ilman muslimeja vai mitä.
Kaikkien sivullisten katsojien mielestä natsit hävisi ottelun 100-0.
Minkä ottelun?
Heheheheeh kahden käden sormilla pysty laskemaan suvakit:D
Mahtaa ottaa päähän nassujen 300 joukkoa kun toisessa miekkarissa oli nelinkertaisesti enemmän väkeä..
Muistomarssilla ainakin oli enemmän ihmisiä kuin antifojen. Natseista en osaa sanoa.
Turku oli taas hieno muistaminen PVL:lltä. Se on näköjään porukka joka on niin asiallista näinä riehumisen aikoina. Riehukaa "suvakit" lemmikkienne kanssa mutta joskus tulee oikean kansan nousu!
Mitä en ymmärrä, kun on kaksi mielenosoitusta sen vuoksi, kun terroristi puukottaa joukottain viattomia ihmisiä, tuomitaan ja todetan syylliseksi.
- Toisesen mielenosoitusporukan mukaaan natseja ei kaivata Turkuun
- Toisen mielenosoitusporukan mukaan he kiinnittivät huomiota Suomen huonontuneeseen sananvapaustilanteeseen ja vastustaa järjestöön kohdistuvaa poliittista kieltohanketta.
Jos olisin ollut paikalla ja jos minun olisi pitänyt valita kahdesta pahasta toineni, niin kyllä olisin sananvapauden puolesta marssinut. Kukaan ei ole natseja Turkuun tuomassa, elleivät suvakit ole itse omassa genressään niin kuin kovain pahasti näyttää.
Näin jo vanhana ihmisenä oli ikävä katsoa terrori-iskun 1v. muistopäivää Turussa. Kuinka kaupunki ja kirkko muisti terroristi teon uhreja. Ei mitenkään.
Kuinka annettiin rumpuja hakaten ja ei natseja-huutaen halventaa muistokulkuetta.
Kuinka poliitikot, media vaieten hyväksyvät yksittäisten ihmisten kimppuun käymisen ja heidän omaisuuteensa kajoamisen? Eikö kaikille kuulu Suomessa ihmisoikeudet?
Hävettää mihin tilaan Suomi on ajettu.
Yhdessä ei voida kunnioittaa Suomeen törkeästi kohdistuneen terrori-iskun uhrien muistoa ja surra yhdessä. Toivoa, että toista ei tule. Olla yhdessä terrorismia vastaan!
Yläpeukku!
Siis kirjoituksestasi. En peukuta häiriköitä ja niiden touhuja. Itsekki jo iäkkäämpi sivusta seuraaja.
Kohta Pia Pasanen vääntää lisää.
Ja tosta paskasta täytyy vielä maksaa!
Yle terrorismin, murhaajien, joukkoraiskaajien ja suvakkien pää-äänenkannattaja.
Ihan kuin se Turun verilöyly olisi ollut uusnatsien tekosia!
Isis tai natsit, mitä eroa? Ei mitään muuta kuin naaman väri.
Taas sataa PS laariin ääniä.
Onko PS siis kuitenkin natsipuolue? Ovat väittäneet ihan muuta.
Jos sulla on noin paljon harhoja niin käy lääkärissä puhumassa niistä.
Kannatan Turku ilman muslimeja puoluetta.
Väkivaltaisia mellakoita, poliisin vastustamista astaloiden voimalla, rikottuja näyteikkunoita, savu- ja paukkupommeja ja lukuisa määrä tuhopolttoja, sellaisiahan ollaan nähty.
Mutta ne ovat kaikki järjestään vasemmistoanarkistien tekoja.
Ainoa varottava ääriliike siis on äärivasemmisto, ei -oikeisto.
Molemmat samaa sontaa, vain eri värisissä käärepapereissa.
Tekojen perusteella kyllä aika erilaista sontaa.
Jos kaikki ääriainekset poistettaisiin kaikkialta koohottamasta niin maailmasta tulisi rauhallinen ja hyvä paikka.
Tv uutisissa ei ainakaan väitetty mitään, vaan kerrottiin muistotilaisuudesta, johon osallistui kaksi ryhmää. Toinen niistä oli kuulema suomen uusnatsit. Toinen joukko oli vastustajia, joten keitä siellä oli jäi auki ?
Siellä oli kolmaskin ryhmä. Siellä myös pahoinpideltiin yksi sairaalakuntoon , sekä rikottiin omaisuutta. Auta armias jos joku natsi olisi osallistunut pahoinpitelyyn ,niin jo ylellä pukkais erikoislähetystä ja Happoska ääni väristen antaisi raporttia.
YLEn mukaan paikalla ei ollut kuin natseja ja niitä vastttavia. Eli YLEn mukaan sananvapauden puolustajat ovat natseja ja niitä vastustavat islamin terroriteot hyväksyviä tuomion saaneita terrosristeja eli suvakkeja.
Alaikäiset ryyppäsivät ja tekivät tarpeitaan Hietaniemen hautausmaalla – ylipuutarhuri järkyttyi Weekend-festivaalin aiheuttamasta hävityksen kauhistuksesta.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005795557.html
Yle joutaa lopettaa paskalaitosta, ei tarvita verojenmaksajien rasitukseksi.
laittoi heti tilaisuuden saatuaan ylenannin johtoon oman miehensä ja uutiset on just semmosta skeidaa jota voidaan Kokoomukselta odottaa.
Venäjän Vastarintaliike ei saa suomalaisten keskuudessa kannatusta.