Kiitos äidit! Olette todellisia Naisia!

Yksi-Uskovainen

Haluan kiittää jokaista todellista naista, oikeaa äitiä, joka ei ole antanut itseään eksyttää abortin eli vauvan surman tielle.
Peliä ei ole vielä menetetty luciferin palvojille.
Oikeita Naisia vielä löytyy.
Minä kiitän. Vauvasi kiittää. Puolisosi kiittää. Taivas on hyvillään.

3

99

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Kolme33

      Mulle kyllä tehty abortti, mut mulla on kolme lasta. Eli iän takia sen abortin saa automaattisesti samoin jos on kolme lasta. Varmaan moni muukin synnyttänyt ja synnyttävä on tehnyt abortteja syystä tai toisesta. Kyllähän se ehkäisy pettää joskus, ei ole esim sitä puolisoa ja sitten voi tulla komplikaatioita. Itsellä paha sairaus joten raskaudet olleet riskipeliä.

      Miten luulet aloittaja että tällä palstalla ei tiedetä abortista tai keskenmenoista mitään? Monella voi olla vaikka kuinka monta aborttia. Mikä tuo Lucifer -juttu on? Pallogrillin nimi taisi olla. Taivaalla on lumisadepilviä. Eletään realiteeteissa, ei saduissa.

    • LaMamma

      Kiitos kiitoksista! Mukava kun uskovainen kiittelee varsinkin ateistia. 😊. Vaikken nyt tajua minkä vuoksi? Onhan se niin että jokainen omat ratkaisut tekee ja omat ongelmat kohtaa. Tuskin kukaan aborttia tosissaan tarvitseva sitä jättää tekemättä kiitosten kipeydessä. Mulla yksi synnytys ja yksi abortti takana. Mies aborttitapauksessa pelkkä randompano, kusipääkin, ilmeni myöhemmin. Sitten oli ihan oikeasti halu perheenperustamiseen kunnon miehen kanssa kun hetki oli oikea. Synnytys on aika väistämätön jatkumo raskaudelle btw. 😄

      Vai onko sinulla aloittaja käsitys että kaikki raskaudet on vahinkoja? Onhan sitä ehkäisytkin keksitty ettei niitä lapsia tule tahtomatta. Tiedän yhden kellä raskaus alkanut sterilisaatiosta huolimatta. Mulla vähä huolimaton ehkäisyn käyttö.

    • Todellinennainen

      Kyllä, ”alkioni” kiitti, kun olen tehnyt aikoinaan abortin, syistä jotka oli silloin täysin oikeat, niin itselleni, kuin sille alkiolle!

      Sittemmin, kun aikaa kului, tuli minusta äiti kahdelle lapselle! Olen vastuuntuntoinen ja juuri omille lapsilleni se ”täydellinen” äiti!

      Ja luciferilla ei tämän asian kanssa ole kyllä ollut pienintäkään tekemistä, eikä kyllä taivaallakaan...
      Sillä on ollut tekemistä asian kanssa, että olen ollut tarpeeksi älykäs huomioimaan ne faktat elämässä, mitkä siinä kohtaa on ollut ja olen tehnyt abortin

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruumis ojassa

      Kukahan lie ollu, mistä lie löydetty. No ikävä tataus.
      Oulainen
      22
      3994
    2. Mitä piirteitä rakastat

      Eniten kaivatussasi?
      Ikävä
      91
      1965
    3. Piilorikollisuutta Puolangan päätöksentekoelimissä? Kyllä! Julkisesti todistettu!

      Kyösti (kesk) rehenteli julkisissa tiedotusvälineissä tehneen jo ennen vaaleja sopimuksen kokoomuksen ehdokkaiden kanssa
      Puolanka
      91
      1349
    4. Miten suomalaiset miehet

      On usein niin aikaansaamattomia? Odottavat prinsessapalvelua. Odottavat, että nainen tekee aloitteen, että nainen pyytää
      Ikävä
      168
      1311
    5. Anna mulle vielä tilaisuus

      näyttää kuinka susta tykkään.
      Ikävä
      57
      1161
    6. Eräs läheinen sanoi

      Että mies kyllä ottaa aina itse yhteyttä, jos on kiinnostunut. Oli tilanne mikä hyvänsä. Kuulemma kuvittelin koko jutun.
      Ikävä
      56
      1075
    7. Eduskunnassa valmistaudutaan jo persujen täydelliseen romahdukseen - Koko paska kaatuu hetkessä

      – On mahdollista, että käy kuin Assadin Syyrialle tai Ceaușescun Romanialle: koko paska kaatuu aivan hetkessä, kun tarpe
      Perussuomalaiset
      194
      1030
    8. Muistatko vielä

      Missä nähtiin ensimmäisen kerran? Miehelle.
      Ikävä
      47
      943
    9. Mitkä asiat tekevät

      kaivatustasi vetovoimaisen?
      Ikävä
      61
      932
    10. Missä Martina miehineen?

      Onko tämä v. 2009 Turhin julkkis unohdettu nyt vallan? Mistä nyt tulee rahaa, kun ketään ei kiinnosta? Tähänkö päättyi M
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      886
    Aihe