"Kadut täyttyivät marssijoista
Turku ilman natseja -mielenosoitus kokosi Turun keskustaan arviolta tuhat osallistujaa lauantaina.
Turun Puolalanmäelle kokoontui lauantaina aamupäivästä kaikenikäisiä ihmisiä vastustamaan samana päivänä Turussa järjestettyä uusnatsien mielenosoitusta ja osoittamaan, että turkulaiset eivät hyväksy ääriliikkeitä. Paikalla oli myös perheitä."
Oli siellä myös natsien kulkue. 🧐 "Poliisivalvonta oli uusnatsistisen kulkueen lähtiessä liikkeelle Puutorilta kevyehköä, mutta Kauppatorille tultaessa poliisi oli jo varustautunut järeämmällä kalustolla.
Mellakkakypärien ja poliisikoirien lisäksi poliisilla oli ainakin neljä ratsupoliisiyksikköä mukana valvomassa kulkuetta Tuomiokirkkosillalla.
Myös konepistoolein aseistautuneita poliiseja näkyi keskustassa paljon ja taivaalla oli molempien kulkueiden aikaan drone tarkkailemassa tilannetta."
Ilkassa piitkä kirjoitus aiheesta. 😊
Mukava perhetapahtuma Turussa
17
272
Vastaukset
- suomalaiset-ensin
Ile jatkaa päättäjien ropan vaahdottamista,
-nämä jutut pitää katsella suomalaista pullustavien kerronoista,
-ei koskaan pijä retkahtaa nykyisten vallanpitäjien savutuksiin-- ghhji52pji
Nuorissa on tulevaisuus, onko tuo satiainen?
- S.A.Tiainen.Lapua
ghhji52pji kirjoitti:
Nuorissa on tulevaisuus, onko tuo satiainen?
Minun munankarvoissa on tuon näköne otus kun on tuossa kuvassa... Apuva!
- väristymän-vääristymiä
Kasvukeskusten kasvu paljastui kliseeksi: itse asiassa näissä paikoissa kasvaa vain työttömyys ja asumistuet vauvva
--haetpas ylläolevalla suomen hävittäjistä keskustelua päätelmiä Turku ilman natseja porukka taisi olla se porukka joka sitä häiriötä siellä teki. Vastarinta taas kerran oli se rauhallisempi porukka :) Niin ja pitihän se väkimääräkin valtamedian mukaan taas valehdella :) Säälittävää näiden anarkistien ja suvakkien toiminta. Se vaan että Suomi on heräämässä tähän mädätykseen ja ei ihme kun asioita valehdellaan ja pimitetään.
Joku heitti apinalle banaanin, mitä siitä? 😂 Witt oli tapansa mukaan poissa tolaltaan ja kompuroi omiin jalkoihinsa.
- kommunismi-leninismi
nuorissa_on_tulevaisuus kirjoitti:
Joku heitti apinalle banaanin, mitä siitä? 😂 Witt oli tapansa mukaan poissa tolaltaan ja kompuroi omiin jalkoihinsa.
Kommunismi-leninismi ei ole kadonnut mihinkään katkokaa heidän polvensa ja ryöstäkää heidän viljansa
- mettähän-viepää
Lukekaas vain suomalaisuuden puolustajien infoa tästäkin touhusta niin niissä totuutta esitetään.
-joo hylätkää suvakkien ja suomemme hävittäjien ropat, ne on toisaalta naurua pukkaavaa viihdettä härskeiltä. - kukas-kestää
Tuolla hyppy turkuun-
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15376161/te-rumpuporukka-hapasitte-ihtenne-ja - raiskarit-näistenKimpus
Käväiskään hyvinkäällä kurkkimas, linkki poistettiin -mutta näin.
hyvinkää suomi24 - iuhg52vfg
Mutta muistiko kukaan niitä jotka puukolla tapettiin! Ja kuka oli se joka tappoi! Ei ollut natsi, eihän! pahasti on vinksallaan suomalaisen punavihermistön ajatusmaailma ja vastustuksen ja mielenosoitusten kohde taitaa olla väärä!!
- islamilainen_terrori
Kaikkiaan kymmenen ihmistä joutui islamistisen terrorin uhriksi! Kaksi kuollutta!
- Respect.V.Kosola
Viher vassari huume pölly liiman haistaja kommunisti hipit pitääs muiluuttaa itä rajan taakse. Lapuan Liike kunniaan! Me teherähän mitä me taharotahan! Autot liikkeelle!
- VV_HP_LH_KH
Voi noita älyn jättiläisiä! Heitäkin näköjään vielä on?
- siihen-tämä-johtaa
veturit vain puuttuvat, kyl helposti nyt-jo peräs tulijaa olisi
- Puna.Vihreä.Kupla
Mukava perhetapahtuma - tosiaan
Päivän kuva: Kohti inhimillistä Suomea? Ei kyllä näillä eväillä.
https://mvlehti.net/2018/08/20/paivan-kuva-kohti-inhimillista-suomea/
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀784301BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön
Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että1933528- 2012903
Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome682756Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main482666- 571186
- 781160
Aitolehti Capital
HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle2381022MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka
Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t114909- 57909
