Vedonlyöjiltä rahat pois vaikka sarjasijoituksen kustannuksella.
Kusihonka kitsailee!
Nyypötpotkii
3228
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Suomen läpinäkyvä sopusarja. HJK:lle järkätty varma mestaruus vuodesta toiseen. Toiset pitävät hyvän hajuraon kamppaillen vain hopeasta ja prönssistä. Veikkaajilta viedään rahat joka kierroksella. Järjellisiä yllätystuloksia ei enää tule.
Kuselta haiseva amatöörisarja on Veikkausliiga. HJK junnaa kymmenen vuotta kehityksen jäljessä ja nyt jo kaikki Islannin 5 parasta menee heittämällä ohi.
Kuka vielä menee kattoo näitä sopuilupelejä?
HJK:n mestarien liigapaikkahan tuli aikoinaan täydellisellä onnenkantamoisella. Karsinnoissa tarvittiin voitot parista helpommanpuoleisesta vastustajasta armenialaisesta Jerevanista ja ranskalaisesta Metzistä. Taso on sittemmin noussut huimasti eikä monopoli-klubilla ole mitään asiaa isoihin karkeloihin noilla F-luokan tusina/nevöhööd/ylijäämäulkomaalaisilla, jotka päätyvät istumaan penkillä joissain aavistuksen Veikkausliigaa laadukkaammissa sarjoissa.
Toisaalta kymmeniä kertoja kalliimmalla budjetilla pelaava norjalainen Rosenborg ei sekään tahdo selvitä enää lohkovaiheeseen kuten vielä kymmenen vuotta sitten.
Kierroksen virallinen soputasapeli on FC Lahti-Rops. Kummallakaan ei ole varaa hävitä, joten maalit voivat jäädä tekemättä. FC Lahti on pelannut 11 tasuria liigassa tällä kaudella ja nyt tulee tasuri numero 12.