Mies ja voima. Aito ja toimii suoraan. Ei keksi selityksiä. Tätä miestä länsi pelkää. Hän on lännen korruption ja ahneuden perääntymätön vihollinen. Hän ei taivu lännen propagandalle ja valheille. Moni Suoli24-räyhis voisi ottaa mallia Miehestä. Mutta viha, katkeruus, kateus, kieltäminen, lännen perseen nuolenta ja ihannointi vie kaiken tarmon. Ja järjen. Mitä jää jäljelle? Tyhjä kuori, jota viedään kuin litran mittaa. Putin tulee, oletko valmis? Länsi taipuu!
https://www.youtube.com/watch?v=ZZ-Kwr0VFUE
Mies, jota länsi pelkää.
2
221
Vastaukset 2
- Hailputler
Putin on ahneuden ja korruption väsymätön. esitaistelija ja takuumies. Maa jossa paha saa aina palkkansa, länsivaluutassa kunniamerkkien kera.
Siitä perään antamisestakin liikkuu toisenlaisia tietoja. Eukko ainakin veti johtopäätökset. - pelleperäänantamaton
Hailputler, kirjoitat ASIAA!
Tuota "käppänää" ei länsi todellakaan pelkää; ehkä tuntee jonkinlaista myötähäpeää aina kun Putler avaa sammakkoja täyden suunsa. Avaaja elää tietämättömässä kuplassa kuvitellessaan, että Putler on korruption ja ahneuden vihollinen. Hänhän juuri Jeltsinin "perseennuolijana" on aktiivisesti ollut nimittämässä omia tuttaviaan ( idioottivakoojia KGB:n ajoilta ) tärkeimmiksi läheisikseen nykyisen Venäjän hallinnossa. Siis itäistä naapuriamme johtaa nykyisin korruptoituneista ja ahneista Putlerin tutuista oligarkkipaskoista koostuva rupusakki, jolle isänmaallisuus tarkoittaa valtion omaisuuden kavaltamista itselle ja voittojen sijoittamista lännen satumaihin. Soisi ryssännuolijanimimerkin "Pelottaako" myös tiedostaa tämä asia, jos yleensä kykenee tutkimaan historiaa objektiivisesti?
Varmaan tulee Putler tämän, toistaiseksi viimeisen valtakautensa aikan yrittämään perustuslain muutosta, jolla voisi hallita rosvovaltiotansa kuolemaansa saakka. Kaverilla on nimittäin aika suuret pelot, jos hänen seuraajansa alkaa vaatia roistoja tilille.
Suomi-24:n Pelottaako-Räyhis voisi ottaa laput silmiltään ja matkustaa vaikkapa "sapattivuodeksi" idän ihmemaahan. Siellä idiootit tuntuvat jostain syystä menestyvän...
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jos SDP ei voita reilusti, persut kumoavat demokratian Suomesta
Näin tekisi ainakin Rydman seuratessaan idolinsa Trumpin mallia https://www.is.fi/politiikka/art-2000012187244.html5811392Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän42753Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl470680Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll5529- 34519
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin28484Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37480- 39467
Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE151438- 22422