Vasemmistonuoret uhkaa taas hakkkaamisella

41474
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 41

Vanhimmat

Aiheuttaako väkivaltaisuuden huumeet?

Äänestä

Jos tommosen joukon näkee niin kuolee nauruun:D

Äänestä

antifantteja luonnossa!

Äänestä
  • Lyödäänkö niillä keppihevosen päillä päähän

    Äänestä

Vasemmalta viiraa

Äänestä
  • Vasukit naurattaa

    Äänestä

Siis vanha kuva mihin natsit ovat lisänneet tekstin.

Äänestä

Koko juttu on keksitty, johon vain kaikkein helpommin höynäytettävät uskovat.

Kannatta lukea juttu eikä pöyristyä ihqu kovin.

Äänestä

Tuommoiset kun yrittäisivät lyödä niin se tuntuisi suunnilleen samalta kuin kypsällä spagetilla piiskaaminen.

Äänestä

Että Denverin jätkiä? Nössön näköisiä ovat.

Äänestä

Niinpä vain tyhmimmät menevat halpaan elikkäs lillukka ja hänen aatetoverinsa.

Äänestä

Anarkistista touhua. Kommunistit, eli vassarit tappaneet miljoonittain enemmän kuin natsit koskaan.

Äänestä
  • Pitää paikkaansa, mutta emme kaipaa Venäjän asialla olevia natseja.

    Äänestä

  • tavan.ihminen kirjoitti:

    Pitää paikkaansa, mutta emme kaipaa Venäjän asialla olevia natseja.

    Mistä te olette saaneet päähänne illuusion että tavalliset, rauhalliset maansa tulevaisuudesta huolestuneet ihmiset olisivat Venäjän asialla? Mistä tollanen harha on peräisin? Minulle ei tule Venäjä mieleen mitenkään, kun puolustan maatamme puhein sekä vaalikopissa. Teille se sensijaan tulee. Siitä puhe mistä puute.

    Äänestä

Jos tuo olisi ollut totta niin vasemmistoliitto olisi saanut varmuudella ääneni, koska olen samaa mieltä että natsit ja äärioikeistopaskat pitää hävittää tästä maailmasta ja mieluiten raa'alla ja väkivaltaisella tavalla. Mutta valitettavasti kömpelöstä kuvakaappauksestakin käy ilmi että kyseessä oli ilmiselvä trollaus, harmillista sinänsä. Täytynee siis äänestää SDP.

Äänestä
  • Pitäisi ja pitäisi, mutta minkäs teet, tuollaisia "pitäisi pitäisi" -mikkihiiriä on kolmetoista tusinassa.

    Äänestä

  • Onko tuo sitä parempaa väkivaltaa? Suosittelen väkivallattomuutta. Kuinka demarit estävät erään uskonnon vallan maassamme? Vastaatko siihen? Ajattele sitä tilannetta kun se uskonto tulevaisuudessa pitää valtikkaa maassa. Kyllä siinä demaritkin luikkii pakoon kun vääräuskoisia jahtaavat.

    Äänestä

Kyllä tuollainen väkivallalla uhkaileminen pitää tuomita.

Äänestä

Täysin idioottimainen trolli. Olen aina pitänyt anarkisteja täysinä idiootteina mutta näkyy sitä toisellakin puolella olevan saman "kerroksen" väkeä. Täyttä roskaa!

Äänestä

Pelottavaa porukkaa nuo vassarit ja vihreät

Äänestä

Olen isänmaallinen, mutta en natsi. Pitääkö minunkin pelätä noita hulttioita?

Äänestä
  • Kaikki isänmaalliset ovat natseja,jos ajattelet Suomen etua olet natsisika.

    1Äänestä

  • MinäkinOlenVasuri kirjoitti:

    Kaikki isänmaalliset ovat natseja,jos ajattelet Suomen etua olet natsisika.

    Taas ja sieniä syöty kun tälllaista juttua tulee, olen isänmaallinen mutta en todellakaan natsi, enkä edes rasisti... Tasapuolisesti tosin halveksun pedofiilejä, raiskareita ja muita rikollisia, mutta noita kahta ensimmäistä erityisesti... Suomea ja suomalaisia arvostan siinä määrin että en tietenkään tahdo suomesta mitään moskeijaa ja basaaria Islamilaisille... kotimaa pysyköön sellaisena kuin se lasuudestani muistan... rauhallisena ja turvallisena paikkana myös omille lapsilleni...

    Äänestä

Vassarien yhteydessä väkivalta on vitsikästä, Li vain naureskelee.
Mutta natsi, fasisti, persu tms. tapauksissa vastaaviin asioihin suhtaudutaan kuoleman vakavasti eikä huumorilla niissä voi olla pienintäkään sijaa.
Esimerkiksi Lahden lakanapoika nostatti valtakunnallisen kohun vaikka kyseessä oli poikamainen pila, sekin provosoituna. Ei kukaan voi tosissaan ajatella että siellä olisi oikeasti uhattu pakolaisia lynkkauksella mutta sellaisena se haluttiin esittää.
Toteutuneet anarkistien väkivallanteot taas tulee enimmäkseen vaietuiksi tai vähätellyksi parhain päin.

Äänestä

Tietääkö kukaan ketä äänestää, minä tiedän mutta entä ne muut?
Vasemmisto on aina halunnut tuhota suomen, esim, demarit vuosina 1917-1918 ......
Nyt Soma Lin porukka haluaa hakata ......

Äänestä

Ei kait saisi olla noiden mielestä "väärää mieltä" asioista. Kunnon natseja ovat ihan itse.

Äänestä

Jaksetaan vaan öyhöttää keksitystä hakkaamisuhkauksesta.

Äänestä
  • Jaksetaan vaan öyhöttää keksityistä natseista

    Äänestä

Pelastakaa meidät vasureilta

Äänestä

Heti äänestän vasemmistoliittoa jos tuo on totta. Mutta tuo kuva on tuttu ja onkin kokonaan toisesta jutusta. Natsipellet on vaan lisänneet siihen uuden tekstin, ihan kuin alakoululaiset.
Mutta silti, olis tosi mukavaa lyödä natsisikaa päähän.

Äänestä
  • Sinulla on vakava ongelma.

    Äänestä

Sain kuulla isänmaalliselta lähteeltä, että "Denver Antifa" onkin parodiatili Itä-Suomen vasemmistonuorista.

Äänestä
  • Niin, kumpaa siinä pilkataan? Vai kumpaakin?

    Äänestä

Kukahan tänään joutuu noiden uhriksi?

Äänestä

Montahan uhria jo tänään?

Äänestä

Kaiken tohinan keskellä on hyvä muistaa, että punakaartilaisetkin keväällä 1918 olivat nuoria sosialidemokraatteja.
Viina antoi heillekin vauhtia ja uskallusta murhatekoihin.

Äänestä

Vassarit eli punaiset v.1918 yrittivät kaapata vallan Suomessa. Historia toistaa vuonna 2018 vihervasemmiston agendaa.

Vassarit v. 1918:
Suomen kansanvaltuuskunta,
Suomen Punainen Kaarti ja
työväenjärjestöjen vastaavat aseistetut osastot.

Äänestä

Kyllä se ainakin minulle olisi todella mieluisaa jos saisi hakata pari natsia joka ilta. Sitä saisi niin hyvin unen sellaisen jälkeen.
Mutta kun ei, ei kuulemma saa hakata natseja. Ei vaikka kuinka tekisi mieli.

Äänestä
  • Ei kannata sinun koittaa ettei käy taas kuten Asema-aukiolla.

    Äänestä

  • "Tekis mieli" ja "pitäis pitäis" -tyypit on varmaan kovia tyyppejä... Mutta mitäpä muutakaan sä voit kuin jatkaa haaveiluasi... käsien sijaan kun olkapäiltä roikkuu narut...

    Äänestä

  • en.suosittele kirjoitti:

    Ei kannata sinun koittaa ettei käy taas kuten Asema-aukiolla.

    ... niin, eli kuolisi huumeiden käyttöön. Turha antaa krediittiä siitä Jesselle...

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


huonoista_perheistä kirjoitti:

https://www.iltalehti.fi/politiikka/201808202201147627_pi.shtml

Sairasta touhua.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu