Armeija tekee miehistä neitejä

Viherpiipertäjät vallanneet armeijankin ja armeija alkaa tarjota varusmiehille pelkkää kasvisruokaa kahdesti viikossa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005798642.html
383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Miten tää kuuluu Seinäjoki palstalle ?

1Äänestä

Vain kaksi ateriaa viikossa ei ole alkuunkaan riittävä nykyajan plösöille jotka eivät jaksa juosta cooperintestiä ilman että kävelisivät välillä.

Pitäisi olla niin päin, että liharuokaa olisi tuo kaksi ateriaa viikossa, niin luonto kiittäisi.
Muutenkin on aika epäeettistä, että joku tapetaan vain siksi että joku tykkää syödä lihaa.

Aiheesta kirjoittaa myös Hesari: https://www.hs.fi/kotimaa/art-2000005798707.html

Äänestä
  • Eikö ne syö kun kaksi kertaa viikossa?

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


miestenkoulu kirjoitti:

Viherpiipertäjät vallanneet armeijankin ja armeija alkaa tarjota varusmiehille pelkkää kasvisruokaa kahdesti viikossa.
https://www.is.fi/kotimaa/art-2000005798642.html

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu