Onko kellään tiedossa Savonlinnassa tai sen läheisyydessä sukutapaamiseen sopivaa tilaa, jossa voisi yöpyä n. 30-40 hlöä(aikuisia ja lapsia) ja jossa saisi omatoimisesti kokkailla, viedä omat juomat ja järjestää oman ohjelman?
Tila sukutapaamiseen Savonlinnan seudulta
Kreeta18
7215
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Miksi suvun pitää yleensäkään kokoontua?
~10 hlö järjestyisi, vaan eipä taida auttaa.. Mites se entinen Varpalan metsäkoulu, ainakin tilaa riittäisi. En kyllä osaa neuvoa keneltä kyselsit, hiljaista siellä ainakin on.
Tai sitte sekin entinen Villanuttu, mikä lie sen vanhainkodin nimi nykyään onkaan? Se voisi muuten olla teille just sopiva..
Willanuttu, nykyisin Anna Catharina, voisi olla sopiva.
Juu, paikka on kiva. Parissa juhlissa ja häissä olen siellä saanut ollakin. Sieltä vaan pitää ostaa ne palvelut ja se ei ole tällä kertaa meille sopiva juttu. Kiitos kuitenkin että vaivauduitte vastaamaan asiallisesti.
Kyrönniemen urheilukenttä. Katsomoon voi sitten myydä paikallisille urpoille lippuja, saavat maksusta seurata sukutapahtumaasi.
Varpalassa on hyvä ranta ja muutenkin tilaa riittämiin.
Onko tietoa mistä Varpalan vuokrausta voisi kysellä? Idea hyvä ja paikka ihan just sopiva. Kiitos vinkistä!