Suvakkien uskonto ja etiikka

ideologi

Suomalaista monikulttuurista yhteiskuntaa voidaan pitää keinotekoisesti yllä niin kauan kuin suomalaiset suostuvat elättämään matut ja tarvittaessa sotimaan heidän puolestaan.
Suvakit eivät salli sitä että ihkut geelitukat jotka ovat muutenkin sotaa paossa lähetettäisiin rintamalle kuolemaan. Ole siis suomalainen täst edes valmis kuolemaan matujen puolesta!

5

129

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • TotuusSattuuQC

      Kyllä noita maahanmuuttajia näkyy aika paljon jo varusmiespalveluksessa. Ja määrä lisääntyy koko ajan kun isompi osa on Suomen kansalaisia.

    • Lukaiseppa hieman Suomen historiaa. Esimerkkinä on Viipurin kaupunki , joka todella kansaivälinen kaupunki silloin kun se oli Suomella . Taatusti sielläkin oli matuja (muslimeja) ja paljon muitakin kansallisuuksia. Lienee uskontojakin oli enemmän kuin konservatiivinen luterilaisuus.

      • HistoriaaRaamatussa

        Miksei Kiinan ateistivaltiota viedä kansainväliseen tuomioistuimeen?

        Kiina on murhannut miljoonia ihmisiä. Myös eikristittyjä.

        Miksei maailma tee oikeutta murhatuille?


      • HistoriaaRaamatussa kirjoitti:

        Miksei Kiinan ateistivaltiota viedä kansainväliseen tuomioistuimeen?

        Kiina on murhannut miljoonia ihmisiä. Myös eikristittyjä.

        Miksei maailma tee oikeutta murhatuille?

        Ensiksi jos noista murhista on selvä näyttö niin se on Haagin kans.välisen tuomioistuimen asia tutkia ja tuomita aivan samoin kun toimittii entisen Jugoslavian alueella. Niin pitää menetellä.
        Omituista kun otat esille sen, että on murhattu myös "eikristittyjä". Muraha on murha riippumatta siitä onko uhri uskonnollinen ta sekulaari.
        Onko sinulla esittää lähdettä noihin Kiinan murhiin?
        Ensimmäisen maailmansodan aikana riehui maailmassa tappava tauti , espanjantauti ja urhien määrän arvioidaan olleen 80 miljoonaa. Pitäisikö siitä syyttää sodanosapuolia tai peräti jumalia?


    • Onhan meillä ollut iät ajat uskonnollisia ryhmiä ,joilla hyvin nihkeää tuo armeijan käyminen. Tuo ei tosin tunnu saavan sinunlaisessa mitään ajatusta aikaiseksi.

      Todellisuudessahan yhä useampi noista maahanmuuttaja taustaisista käy armeijan. Kun he ovat saannet suomen kansalaisuuden niin ihan samalla tavalla heidät sinne kutsutaan tuo asihan menee iän mukaan, eikä siellä kukaan katelle kenenkään ihonväriä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      215
      1439
    2. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      96
      1276
    3. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      3
      1077
    4. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      17
      1066
    5. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      9
      928
    6. Minä täällä vaan

      Ukko jota oot joutunu joskus sietämään työnpuolesta. Toivottelen kauniita unia💛
      Ikävä
      86
      900
    7. Jos haluat jatkaa tutustumista

      Pyydä mut suoraan kunnon treffeille. En lähde mihinkään epämääräiseen viestittelyyn enää.
      Ikävä
      59
      838
    8. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      32
      830
    9. T, miten mun pitäis toimia

      Olen niin toivottoman ihastunut suhun...ollut jo liian,monta,vuotta. Lähestynkö viestillä? Miten? Sun katse...mä en kest
      Ikävä
      37
      768
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      44
      754
    Aihe