(noin 135 000, vain 15 000 aktivoitui) joten niitä on karsittava koska persaukisella valtiolla ei ole varaa maksaa enää nykyisensuuruisia työttömyystukia. Liian suuri ideologisten työttömien määrä pitää myös yllä velanottoa joa tulee kalliiksi veronmaksajille. Täysin tolkutonta vero ja velkarahantuhlausta maksaa työttömyystukea ideologisille työttömille, maksakoon itse harrastuksensa.
Suomessa liikaa idealistisia työttömiä
zsxiyts
662
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Vakaasti pöpi aloittaja tulee laittaa edesvastuuseen tästä jatkuvasta terrorisoinnista. Ilmeisesti korvien välissä on jotain pahasti pielessä aloittajalla!!
Loisinta on sairaus. Ei kukaan tervejärkinen ihminen elä muiden kustannuksella. Loiset pitää lääkitä pois tai sitten laittaa töihin!
Miksi puolustat loisia? Ai niin, olet itse loinen.
Kokpanssi nimi kertoo jo tärkeimmät luonnevian laadusta aloittajan kohdalla.
Loinen on iLoinen. Pummilla eläminen on hauskaa. Ihan naurattaa kun muut painaa painaa pitkää päivää, jotta saavat maksettua mukavan elämäni.
Suomessa Seura-lehden tutkimuksen mukaan tekee noin 500 000 kansalaista työtä palkatta jo, joten noin 250 000 työttömälle ei tahdo enää löytyä edes ilmaisia palkattomia Aktivointipaikkoja.
Mene töihin täältä valittamasta.