Kuulin, että ateisteilla on geenivirhe, jonka johdosta heillä on paljon keskimääräistä pienempi riski sairastua haimasyöpään.
Olette saaneet suuren armon lahjan Korkeimmalta. Miksi sitten, arvon ateistit, käytätte niin paljon alkoholia, että tietoisesti lisäätte riskiänne sairastua mm. suun ja ruokatorven syöpiin? Täysin itsetuhoista, täysin järjetöntä. Jos minä olisin ateisti, riemuitsisin vähäisestä haimasyöpäriskistäni ja tulisin uskoon oitis, saman tien, nyt heti.
Ateismin geenivirhe
10
189
Vastaukset
Olet idiootti.
- Hondurenjo
Äänieni mukaan olet itse. Äänieni mielestä minä olen Yak9K, hävittäjä
koska olen punainencccpkommari ja liitelen miten sattuu. Alastulo on aina varmaa
ajankö pöyrällä tai kävelen. sattuu Hondurenjo kirjoitti:
Äänieni mukaan olet itse. Äänieni mielestä minä olen Yak9K, hävittäjä
koska olen punainencccpkommari ja liitelen miten sattuu. Alastulo on aina varmaa
ajankö pöyrällä tai kävelen. sattuuM.O.T.
- asdgsadghda
Kuulit väärin.
Kuulethan sinä jopa jumalasi sinulle puhuvan, joten en yhtään ihmettele.
- geeniä.riittää
Meillä ateisteilla ei ole sellaista geeniä, joka teillä uskovaisilla on. Tarkoitan sitä voimallista ominaisuutta, jonka ansiosta osaatte keskustella hengen kanssa. Kateeksi käy mm. tämän uskovaisen miekkosen taidot keskustella henkeviä Jumalansa kanssa: https://www.youtube.com/watch?v=DVLjEripHpw&t=48s
Ei, ei kyse ole geenivirheestä vaan lähes kaikki ateistit ovat olleet operaatiossa, jossa on tehty omantunnon ohitusleikkaus - yksinkertaista eikö niin.
- Hondurenjo
Olen myös kuullut uskovaisten veljieni tuntevan kiimaa eläviin sorsiin. Kun laskee Cumit Sorsaan siitä, tulee täytetty sorsa. Kumminkin muistettava että ateistipoliisit voi vit-
uuntua kun sorsa näytää siivellään sorsantäyttäjähihhulin pärstän poliisille
KVAK VAK U, ja sitte on itse täytettävänä putkassa.
Äänet päissäni käskevät minun mennä paskalle
mutten löydä Kokia, Korkeinta korkkiruuvia
avaaman tukostani.
Lainaan naapurin ateistilta, tuskin pahastuu. Riemastuu varmasti kun palautan
Ko-Kin hänelle käytön jälkeen, - niinsevaanon
Hihhulit itse ovat paras todiste siitä että evoluutio on totta. Aivan kuten evoluutioteoria ennustaa on hihhuleissa näkyvissä vuosisatoja jatkuneen sisäsiittoisuuden oireet, aina vähä-älyisyydestä alkaen.
- karhunvatukka
Jos ateisti tulee uskoon, tai uskova kadottaa uskonsa ja muuttuu ateistiksi, niin millä tavalla ja missä vaiheessa muuttuvat kyseisen ihmisen geenit? Pomppaavatko geenit välittömästi johonkin outoon mutaatioon, vai tapahtuuko muuttuminen pikku hiljaa vähitellen? Tuleeko baarikärpäsestä banaanikärpänen? Tapahtuuko evoluutio vai evluutio?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
No nytkö tuli lähtö Orpolle?
Pieniä oli Marinin aamupalasilakat joulukaloiksi vrt. Orpon 35 miljoonan euron kähmintä johonkin Vapaavuoren urheiluhall2331789- 1861591
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä451192Haluan sinut, kuuletko minua.
Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad49917- 14750
Miksi Lapset kiusaa yöllä
Miksi Lapset kiusaa yöllä ihmisiä? Miksi vanhemmat antaa tämän tapahtua? Eikö ne huomaa ettei lapset ole kotona vai eivä30741Sama ransetti taas!
Keikkui tällä kertaa Honkavaaran tien varressa muutaman sadan metrin päässä Louhenkoskelta.. Otin rekisterin ylös ja ver21730- 37715
Viimeinen lankafest
Käykää viimeisessä lanka festissä. Ensivuonna sitä ei enää ole. Rahat on loppu. Harmi .23692Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46627