Herätys_____

On kaksi tietä. Toinen vie ijankaikkiseen kadotukseen jonne myös perkele heitetään. Toinen tie vie ijankaikkiseen elämään ja harva löytää sen. Se on kapea ja kaita tie mutta se on elämän tie.

Perkele yrittää kaiken maailman sirkushuveilla saada ihmisiä pauloihinsa, ryyppäämään, huoraamaan, varastamaan, valhettelemaan, murhaamaan lapsia aborteissa, yms yms. Jaa valitettavasti saakin ihmisiä tekemään niin. Mutta perkele on valheiden isä ja valhettelija, joka tosiaan heitetään ikuiseen helvettiin. Älä seuraa perkelettä synneissäsi ikuiseen helvettiin vaan

tee parannus ja ota uskossa vastaan Jeesus Kristus Herraksesi ja Vapahtajaksesi niin sinusta tulee Jumalan lapsi ja saat ijankaikkisen elämän. Seuraa Jeesusta Pyhässä Hengessä ja totuudessa (Jumalan Sana eli Raamattu). Lue Raamattua.

12

143

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ei kannata, raamatun jumala on ihmisen omaksi kuvakseen luoma kateellinen, mustasukkainen, julma ja sadistinen epäjumala.

      Lue mieluummin Harry Potteria, parempaa ja eheämpää kerrontaa.

    • Lueskelija

      Aku Ankalla on paremmat sutkautukset kuin itse soinilla.

    • Dertxwerdfrt

      Jumala on perseeestä !!!

    • tupla

      Kaksi tietä, alkoon ja takaisin.

    • Eikiitosjeesus

      Tampereelle minä sitä tietä etsin enkä "ijankaikkiseen elämään" - uskovaisten helvettiin.
      Jeesus oli huijarikoijari - sääli niitä jotka ostavat tyhjän arvan tuolta temppumaakarilta.

    • evohoax

      Jumalaan uskominen merkitsee, sitä että ihmisyydellä ja ihmisellä on tarkoitus, eikä ole vain ohimenevä ilmiö, joka katoaa kuin ruoho.
      Ateismi on pimeyden uskonto.

      • se_toimii

        Uskonnosta en lausu suuntaan enkä toiseen, mutta henkilökohtainen usko on upea juttu. Minulla uskomista helpottaa pari rukouksen jälkeen koettua ihmettä, Samanlaisia kuulemma muillakin.


      • lähdesaatana

        Mitä ihmeitä olet sitten kokenut, että uskosi vahvistui?


      • se_toimii

        Eka oli ihmeparantuminen ennen kouluikää ja toinen erittäin epätodennäköisten tapahtumien sarjan kautta työllistyminen unelmien ammattiin 18 vuodeksi


    • Uskovainennyrkkeilijä

      Jeesus on oikea tie mutta ei tämä uskon tie ole aina mitään helppoa muttei ole tarkotus ollakkaam. Tärkeetä että suunta pysyy oikeena koko aika.

    • Yrjö9

      Näitä kahjoja aloituksia ei hetkeen ollutkaan, luuli jo, että sensuuri olisi ryhdistäytynyt, mutta mitä vielä! Toiveajattelua.

      • YkäIX

        Etpä ollut mupajamassa mitään, kun työttömiä verrattiin minkinruokaan ja monta muuta oikeasti kahjoa aloitusta...itse ilmoitin ne poistoon.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Persujen mukaan rasismi on huumoria

      Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀
      Maailman menoa
      113
      4513
    2. BOIKOTOIN - Ei mitään Suomi.fi postilaatikoita käyttöön

      Ainakaan minulle! Vai että pitäisi alkaa siellä käyädä katselemassa tammikuusta 2026 siis periaatteessa päivittäin että
      Maailman menoa
      200
      3737
    3. 203
      3032
    4. Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta

      Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome
      Maailman menoa
      77
      2882
    5. Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava

      Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main
      Maailman menoa
      60
      2757
    6. Lasse Lehtonen palasi ambulanssilennolla Suomeen

      Nyt on syytä lopettaa irvailu.
      Maailman menoa
      89
      1454
    7. 60
      1276
    8. Aitolehti Capital

      HehkuB on myynnissä, kovalla työllä saavutettu unelma joka sekin lässähti kuten kaikki mihin ryhtyy! Nyt Sewen asialle
      Kotimaiset julkkisjuorut
      238
      1102
    9. Missä kuussa

      Rakkaasi on syntynyt?
      Ikävä
      61
      1016
    10. MOT: Työmarkkinatori on olemattomien työpaikkojen hakupaikka

      Työpaikkojen tietoja ei tarkisteta, ja ainakin noin noin 10% on olemattomia työpaikkoja ja sen lisäksi eri rekryfirmat t
      Maailman menoa
      121
      1010
    Aihe