Kohulehti seiska iski kirveensä kiveen
bmnsz
15207
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Se on tosiaan uskomatonta et 7 päivää kertoo totuuden mukaisia uutisia ja Iltalehti huuhaa uutisia.
Kyllähän tämä seiskapäivää on ihme lehti kun ei anneta ihmisten olla rauhassa edes vapaapäivänä! Se on varmaa, että Saulikin on ottanutkin Kiminkin kanssa Mäntyniemessäkin enemmänkin kuin yhdenkin
Todella yllättävää, nyt ei ollutkaan persusta kyse.... ja vielä vaalitkin on tulossa.
- Tuossa Seiskan kuvassa Li kävelee päin punaisia valoja Sörnäisten Kurvissa.
- Toisessa kuvassa roikkuu ystävän kaulassa, kun jalat eivät kantaneet
- Kolmannessa kuvassa Li halusi betoniaidan päälle istumaan, mutta punnertaminen ei
tuottanut aluksi tulosta (pääsi kai)
-------------------
Ollut niin päissään, ettei muista.
Kallion kepulainen ripuloi housuihinsa fariseuskiihkoissaan.
Li voisi käydä ostamassa uuden Seiskan, niin näkee kuvansa.
Itse juoruämmänä jo näköjään ostit.
Tulee kotiin.
Vasemmistossa ollaan aina kovia ryyppäämään. Tietysti kunnon sosialistin tapaan päihde hankitaan naapurin rahoilla.
Sanoo kokoomusloinen jolla aina kädet toisten taskuissa yritystuissa ja maataloustuissa.
Joutavaa jupinaa. Yrittäjät ja isontalon isännät pitävät tätä maata pystyssä. Fakta. Sitäpaitsi maksavat kasapäin veroja ja työllistävät tuhansia joten on oikeus ja kohtuus että saavat edes osan maksamastaan valtavasta potista takaisinkin päin. Vasemmistolaiset eivät maksa mitään vaan ovat vain vaatimassa jatkuvasti lisää naapurin rahaa jatkuvaan juopotteluunsa ja "juhlimiseen". Mitä lie juhlivat eivät ainakaan mitään mitä ovat saavuttaneet jos muilta varastamista ei saavutukseksi sosialisteilla lasketa.
Onneksi päästään noista vihervasureista lopullisesti eroon seuraavissa vaaleissa. Kumpikin puolue on sössinyt hyvin juuri ennen vaaleja. Haittamaahanmuuttoa tukevia ei tarvita täällä enää tarvita ja suomalaiset saavat uutta uskoa tulevaisuuteen. Selvästi huomaa jutuista, että kuplasensuuri alkaa rakoilla.
Seiskasta on tullut persujen pää-äänenkannattaja MV:n tilalle.
Persun vihaajathan ovat pienimunaisia. Ihmekös tuo.
Vasureiden vaalimainos.
https://www.youtube.com/watch?v=Yv6pnBStKdU