Tämä on ajankohtainen juttu täälläkin. Luonnollisestikaan tämä ei saa olla täällä pitkään.
"Vuokraturvan hallituksen pj.: Seiska, lopeta aikuisten koulukiusaaminen
Koulukiusaamistapaus käänsi Vuokraturvan Seiskaa vastaan.
Koko jutun voi lukea Etlarista.
Toinen vastaava roskalehti on Hymy. Siellä saa pitää jopa julkista kiusaamisforumia.
Älä lue Seiskaa
15
506
Vastaukset
- RailiSuolinen
Kiusaathan sinäkin Raili. Haukut, mollaat ja arvostelet jatkuvasti Johanna Tukiaisen pikkusiskoa. Vieläpä ilman syytä. Johannaa kehut, ja pidät hänen rikollisista teoistaan.
Olet kieroutunut ihminen. Nimimerkkinäsi käytät toista olemassa olevaa henkilöä. Sekin on sairasta.- räkyttäjänä
Tuollako sä puolustelet omaa käytöstäsi?
Johanna on sairas. Jasmina ei kait ole.
Juttuhan on niin, että olen kirjoituksillani yrittänyt näädille näyttää, että Jasmina tekee aivan samoja asioita (mokia), kuin Johanna, mutta Johannaa haukutaan ja Jasminan päätä silitellään. Missä on tasa-arvoinen kohtelu. Ja toisekseen yritystoiminnan arvotelu ei ole koskaan ollut kielletyä.- RailiSuolinen
räkyttäjänä kirjoitti:
Tuollako sä puolustelet omaa käytöstäsi?
No mitä minun käytöksessäni on ollut vikana?
- räkyttäjänä
RailiSuolinen kirjoitti:
No mitä minun käytöksessäni on ollut vikana?
Tiedät sen kertomattakin.
- RailiSuolinen
RailiSuominen kirjoitti:
Johanna on sairas. Jasmina ei kait ole.
Juttuhan on niin, että olen kirjoituksillani yrittänyt näädille näyttää, että Jasmina tekee aivan samoja asioita (mokia), kuin Johanna, mutta Johannaa haukutaan ja Jasminan päätä silitellään. Missä on tasa-arvoinen kohtelu. Ja toisekseen yritystoiminnan arvotelu ei ole koskaan ollut kielletyä.Eiköhän Johanna kuitenkin ole vähän erilaisia "mokia" tehnyt kuin Jasmina. Johannalla on pitkä lista asioita rikosrekisterissä rottapostien lähettämisistä aviomiehensä (ja muitten) pahoinpitelyihin, paha alkoholi-ja huumaavien lääkkeitten käytön ongelma jne jne. Jasminan virheistä ei tule mieleen kuin silikonitissien ottaminen. Eikä sekään ole laitonta.
Tarkoitatko "liiketoiminnalla" herrojen viihdyttämistä maksusta, josta esimerkiksi ns. pinkissä kirjassa kerrotaan Johannan saamia tuloja? Sitä sietääkin moralisoida. Jasminalla muistaakseni ei tälläista toiminta ole kerrottu olevan. Johanna sen sijaan saman kirjan mukaan paritti myös edesmennyttä siskoaan, ja piti rahat. Jasmina ei tietääkseni ole tätäkään tehnyt.
Mistä muuten tiedät niin hyvin, mitä Hymyn palstalla puhutaan, jos et siellä käy ja suosittelet etteivät muutkaan käivisi? Vai onko niin, että käyt siellä hyvinkin usein ja pihiset kiukusta kun kilttiä uskovaista raitista pikku Johannaa vain haukutaan, mutta Jasminaa ei?
- RaivoRailille
Woi. Jasminaa pitää nyt alkaa kiusata kun Suomisen Raili niin käskee.
Itsekin haukut täällä palstalaisia, ihan samanlainen olet kuin muutkin!Nyt voit siis astua alas itsemuovailemaltasi jalustalta.- elämäopettaa
Onko sulla ymmärryksessä noin paljon vikaa, ettet käsitä edes lukemaasi?
- PidentääIkää
elämäopettaa kirjoitti:
Onko sulla ymmärryksessä noin paljon vikaa, ettet käsitä edes lukemaasi?
Nauroin ääneen. Tälle palstan sisälukutaidon mestarille.
- HyväOppi
”Johanna on sairas. Jasmina ei kait ole.
Juttuhan on niin, että olen kirjoituksillani yrittänyt näädille näyttää, että Jasmina tekee aivan samoja asioita (mokia), kuin Johanna, mutta Johannaa haukutaan ja Jasminan päätä silitellään. Missä on tasa-arvoinen kohtelu.”
Okei, okei. Alan haukkua Jasmineeta. Kiitos neuvosta Raili Suominen.- jotainhuviaelämään
Tee se, jos olet siten onnellisempi.
- Palautetta
Mä alan haukkua kaikkia eisairaita tyrkkyjä. Johanna ei kiinnosta.
- TaistoJumula
Railin jutut on ihan jees :)
- joopa_joo
Kannattiko Raili manata takaisin palstalle?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15379046/raili-ja-palstajankku - Twitter
https://twitter.com/search?q=#7lopeta&src=typd
Täällä lisää tästä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nainen rakkaus sinua kohtaan ei kuole koskaan
Ihastunut olen moniin vuosien varrella mutta vain sinä jäit sydämeen enkä vaan osaa unohtaa. Olit silloin parasta elämäs541708- 161574
- 821393
- 1741386
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti "En pystynyt olemaan siellä enää"
Jättimäärä alokkaita keskeyttää asepalveluksen melkein heti – "En pystynyt olemaan siellä enää" Ennen sotaväki oli3031317- 201258
Martina Aitolehti poseeraa Ibizalla
Ihanaa! Ibiza on ihan paras paikka lomailla hengaillen, viinistä ja iltamenoista nauttien. Säpinää riittää. Aitolehti98975Ollaanko me tyhmiä mies?
Miten ihmeessä me onnistuttiin saamaan tästä näin pitkällinen ja masokistinen kuvio. Miten? Jos toisesta tykkää, näinhä61958Unelmoin päivästä, jolloin voimme olla yhdessä.
Niin pieni kuin sydän onkin, sä oot siellä ja ne mun isot tunteet sua kohtaan ❤️Sydämeni sykähtää joka kerta kun sut nää33923- 347845