LOHJAN AUTOKORJAAMOT,KUKA TUNNUSTAA.

Piti oikein rekisteröityä tälle humpuuki sivustolle, että pääsee kysymään teiltä Lohjan hyviltä autokorjaamoilta. Ostin 2,5 vuotta sitten punaisen Peugeot 309 vm 92, sellaiselta hyväkuntoiselta 90 vuotiaalta paapalta Lohjan keskustasta. joka ei saanut enää ajokortille jatkoaikaa ja joka oli pitänyt autoansa kuin kukkaa kämmenellä. Hyvin pelasi vuoden, sitten vain sammui ja kun en löytänyt vikaa laitoin kaasuttajan ruiskun tilalle, että saisi ainakin toisen vuoden ajo aikaa. Sitten katsastukseen piti korjata, ja etsiä vikaa. Meinasi vanhalta Datsunin kärkien viilaajalta mennä sormi suuhun ,missä vika ? Löytyihän se lopulta. Siitä ruiskuun menevässä pensaputkesta (sisältä) ennen ruiskua löytyi noin 3 sentin kirkas muoviputken pala joka pensan virtauksesta meni tulpaksi metalliseen ruiskun sisä tulo putkeen. Eli pensan virtaus loppui siihen. Siitä olen varma, ette paappa sitä ole itse putken sisälle laittanut pensaa säästääkseen. Oli ikänsä ollut autonkuljettaja. Itse sellainen putken pala ei putken sisälle mene. Eli ei jää muuta vaihtoehtoa ,kuin joku Vileenin (tv.sarjan) huoltokorjaamo Lohjalla on tämän paapan autoon laittanut, kun on ollut vakio asiakas korjaamolle. Eli kun paapan auto alkaa nykimään, niin hän tuo sen meille korjattavaksi, ja me kätevät pojat korjaamme sen.(eli teemme helppoa rahaa.)Mitään muuta selitystä en löydä kun tässä autossa on metaliset pensansuodattimet, ettei niistä voi muoviputken paloja lähteä liikkeelle.
Täälä pohojanmaalla ei oikeen hyvällä tällääsiä koijaria kattella. Voi tulla puukoosta. Kuka tunnustaa omaksi kiarooluksi

8

661

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • pellemikäpelle

      Kysy siltä papparaiselta missä korjaamolla käytti. Ei tänne tarvitse kirjautua s......n juntti, voi kommentoida suoraankin. V...u että pohjanmaalla on tyhmää porukkaa, jälkeen jääneitä sukurutsareita.

      • Ei viitsi paapan mieltä pahoittaa, asialla. Mutta .Se koira älähtää, johon kalikka kalahtaa.


    • reijotaiba

      se on kaasutin, kaasuttaja on se joka polkee kaasutinta, pensa on bensa, ajo aikaa kirjoitetaan yhteen ja paljon muuta, eikö vittu siellä pohjanmaalla käydä koulussa?

      • Pilkun viilaajia aina löytyy ja huijaria.


    • Kyllä auto nyt pelaa hienosti, ja on pieniruokainen. Eikä mikään vekseli vetoinen.

      • VETÄKÄÄ PITKÄÄ TIKKUA, JOKA ON PARAS


    • Rallallei

      Ei kai noin pienessä autossa voi kovin iso vika olla. . .

    • Tarpeeksi iso että sammui. Etsin muuten vikaa sen verran kauan, että vieläkin v.....aa. Siksi en unohda asiaa viimeisenä tuomiopäivänäkään.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin

      Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http
      Maailman menoa
      277
      4722
    2. Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi

      se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?
      Maailman menoa
      134
      3050
    3. Miten löydän sinut

      Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit
      Ikävä
      45
      2931
    4. Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?

      Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k
      Maailman menoa
      37
      2899
    5. Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla

      Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?
      Heinola
      77
      1826
    6. Vaikea tilanne

      Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te
      Ikävä
      106
      1694
    7. Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?

      Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn
      Maailman menoa
      28
      1531
    8. Milloin kaivatullasi

      .. on nimipäivä?
      Ikävä
      62
      1459
    9. Kehtaisitko näyttäytyä

      kaivattusi seurassa?
      Ikävä
      97
      1322
    10. Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!

      Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En
      Maailman menoa
      227
      1222
    Aihe