Miljoona Euroa tarjolla sille, joka kykenee tietellisesti hyväksyttävällä tavalla, riippumattomien asiantuntijoiden vahvistamana , todistamaan maapallon littanaksi. Häviäjä maksaa minulle miljoonan. Sähköposti tuonne alle, kaikki halukkaat ja lyön vetoa. Tieteellisesti hyväksytty tapa ei ole väittämä, YouTube video tahi mikään muukaan plogi, nettisivu jne. Riippumaton asiantuntija on taas joku, jolla on yleisesti tunnustetun yliopiston tutkinto maantiedosta, maanmittauksesta jne. joiden edessä, minun lisäksi, esitätte todisteenne.
Miljoonan Euron veto flättäreille
18
299
Vastaukset
Lättärit on myös tarjonneet 100 000 dollaria sille joka kykenee todistamaan pallomaan todeksi.
https://www.youtube.com/watch?v=ewTPbarLZkc- VarmaTapaTodistaa
Matka Venäläisellä raketilla kiertoradalle maksaa sen 20 miljoonaa, jos muistan oikein.
Ei kannata siis 100 donan takia vielä Lättää käydä paiskaamassa ilmalukosta ulos. - Pelottaako
Satamiljoonaa sille, joka käy kuvaamassa lättymaan reunan ja ottaa minut mukaansa. Ei ole heliumpallojen ja lentokoneiden aikakaudella pieninkään ongelma, siltikään sellaista kuvaa ei ole olemassa.
- Lättäpää
Ei sinne lättämaan reunoille päästetä siviilejä!
Lättäpää kirjoitti:
Ei sinne lättämaan reunoille päästetä siviilejä!
Eikö teissä ole sotilaita? Ruvetkoon joku sellaiseksi kyseisen tehtävän nimessä.
- Kylmätotuus
Mitä oikein höpötät? Johan se nyt yleissivistykseen kuuluu tietää, että maailma on litteä.
Jos olisimme jollain "pallolla", niin silloinhan aina olisi joko alamäki tai ylämäki. Meretkin olisivat pyöristyneitä.
Naurettavaa. Onhan täällä tasaistakin ja mitä meriin tulee, niin kaada pallon päälle vettä. Pysyykö?- Pelottaako
Jos olet noin varma asiasta, niin haluat varmasti lyödä asiasta myös vetoa.
- VesiMeneeYlämäkeen
Minä tuota mahtavaa Amazon- virtaa karttapallosta katselin.
Hienosti vesi siinä virtaa ylämäkeen painovoiman avustuksella? - Pelottaako
Eipä näy yhtään sähköpostiosoitetta.
- keittiövilosohvi
Ei maa mikään pannukakku ole vaan selvästi pallo ja me asumme sen sisäpuolella koska ainakin useimmiten katsellessani ihmisten kenkiä ne kuluvat kärkiosastaan ja kannasta. Jos olisimme pannukakulla niin nehän kuluisivat tasaisesti tai pallon ulkopinnalla jolloin kulumionen tapahtuisi keskeltä.
- palloviski
Vahvempi peruste kuin yksikään lättäpäiden esitys! Toinen peruste on se, että esim. lumessa tai hiekalla kävellessä huomaa olevansa syvemmällä kuin maanpinta muualla ympärillä.
- dewsaqqaa
pääsiskö ne sillä 100 000 taalalla ettimään tuolta sitä reunaa plentokoneella.
https://www.youtube.com/watch?v=9qS_ShexHd0 - HahHah_
Ei sinulla aloittaja teinillä ole edes sataa euroa ylimääräistä, joten älä viitsi.
- hoikkala
Ei meitä päästetä plätyn reunaa katselemaan millään rahalla.
Tarvittaessa tunkeilijat ammutaan.- trespassers
Antarktis-sopimus tosiaan pitää huolen siitä, ettei kenelläkään yksityishenkilöllä ole sinne mitään asiaa. Ne, jotka sinne pääsee, on valvonnan alla ja saa liikkua vain rajatulla alueella. Ei siellä kukaan saa omin päin lähteä tutkimusretkelle selvittämään, löytyykö Maan ääri tai esim. uutta maata jäävallin toisella puolella.
- joko.lähdit
trespassers kirjoitti:
Antarktis-sopimus tosiaan pitää huolen siitä, ettei kenelläkään yksityishenkilöllä ole sinne mitään asiaa. Ne, jotka sinne pääsee, on valvonnan alla ja saa liikkua vain rajatulla alueella. Ei siellä kukaan saa omin päin lähteä tutkimusretkelle selvittämään, löytyykö Maan ääri tai esim. uutta maata jäävallin toisella puolella.
Mutta se sopimus EI ESTÄ purjehtimasta sen ympäri!
Siitä vain siis purhehtimaan ja todistamaan kuinka se kestää vuosikausia. - fhdfhffdhdfh
joko.lähdit kirjoitti:
Mutta se sopimus EI ESTÄ purjehtimasta sen ympäri!
Siitä vain siis purhehtimaan ja todistamaan kuinka se kestää vuosikausia.onkos se lätyn reunaalue sen 40 000 km pitkä vai??
kukas siellä ampuu sut
jos siel vaikka sadan metrin välein joku päivystää niin siihe tarvitaan 400 000 ukkoa vahtiin ja kuka siel pystyy 24 h seisomaan tarvitaan varmaan pari miljoonaa ukkelia kun lomat ja pekkasetkin pitäi pitää pois.
saati se että löydetään yli miljoona ihmistä jotka ei laula medialle asiasta vaan pitää suun kiinni ja kamerat laukussa.
ja mitä ne syö sielä
mahtaa olla kallei ylläpidettävä asia mitä vaan voi olla.
maksaa varmaan biljoona taalaa vuodessa tämä vahtirinki.
kuka sen rahoittaa ?
On tästä sinänsä joutavasta sanailusta varmaan hyötyäkin. Luulisi nimittäin keskustelu- ja väittelyvalmiuden paranevan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 28226796
Voima biisejä, mikä antaa hyvää mieltä ja vomaannuttaa
Mikä antaa voimaa ja hyvää mieltä, jos tuntuu hankalalta ja vaikealta, voima biisi tai biisejä?472265- 1991596
Huomenna sähkö maksaa jo yli 60 snt/kWh. Milloin ALV putoaa?
Kysynkin persuilta, että milloin aiotte pudottaa sähkön arvonlisäveron kuten Marinin hallitus teki sähkön hinnan noustes1501518- 321264
Hallitus pyrkii rajoittamaan kaupan omien halpamerkkien myyntiä
Helsingin Sanomien mukaan hallitus valmistelee lakihanketta, joka suitsii kaupan valtaa ja rajoittaa omien halpamerkkien331124- 122998
Huomioon ottaminen
Oletko osannut ottaa kaivattusi tai hänen (mahdolliset) tunteet huomioon? Oletko sivuuttanut ne tarkoituksella tai vahin30922Sinkkusiskoni pliis kertokaa
Sinkkunaisena haluaisin joskus normaalia läheisyyttä ja yhdessäoloa, ilman velvoitteita. Olen vapaa ja lapseton, eikä ex85838Nainen, se on sellainen juttu että kun sä vain nautit
Niin me miehet tehdään ne työt että sä voisit nauttia. Kato siinä ku sä meet mukamas töihin suojatyöpaikkaas lämpimään t82796