Internetti turhapaikka keskustella

Redundantsmall

Koska loppupeleissä osa on päättänyt kantansa etukäteen ja malli on niin taottu valmiiksi ettei järki tavoita. Vaikka olisi todellisia ongelmia ja kertoisi niistä tulevat vaan valtaosa huutelee solvauksia. Mikä järki on keskustella ajanhukkaa sanon minä.

1

362

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pitkäaikatyötön

      Solvaajista ei yleensä kannata välittää. Heillä on vain jokin tunnekuohu, eikä oikeastaan mitään asiaa, joten he eivät yleensä myöskään viivy pitkään häiritsemässä. Joillakin tosin voi olla esimerkiksi pysyvämpi mielenterveyden häiriö, joka pitää heitä pyörimässä sivustolla. Ja jotkut ehkä luulevat oman mielipiteensä tulevan paremmaksi, jos samalla solvaa eri mieltä olevia.

      En ole varma, kirjoittavatko kaikki lukijat itse. Minäkään en vastaa jokaiseen viestiin, vaikka eräät niistä olisivat kiinnostaviakin, mutta hyvin perusteltu mielipide saattaa silti jonkin verran vaikuttaa omiin ajatuskulkuihin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Useita puukotettu Tampereella

      Mikäs homma tämä nyt taas on? "Useaa henkilöä on puukotettu Tampereen keskustassa kauppakeskus Ratinan lähistöllä." ht
      Tampere
      273
      5132
    2. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      53
      4271
    3. Kuka rääkkää eläimiä Puolangalla?

      Poliisi ampui toistakymmentä nälkiintynyttä eläintä Puolangalla Tilalta oli ollut karkuteillä lähes viisikymmentä nälkii
      Puolanka
      93
      3629
    4. Leipivaaran päällä on kuoleman hiljaista.

      Suru vai suuri helpotus...
      Puolanka
      50
      2729
    5. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      20
      1949
    6. Meneeköhän sulla

      oikeasti pinnan alla yhtä huonosti kuin mulla? Tai yhtä huonosti mutta jollain eri tyylillä? Ei olisi pitänyt jättää sua
      Ikävä
      46
      1863
    7. Koska näit kaivattusi viimeksi

      Milloin tapasit rakkaasi? Ja etenikö suhde yhtään?
      Ikävä
      115
      1754
    8. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      98
      1501
    9. Tekiskö nainen mieli tavata...

      Viikonloppuna ja...?
      Ikävä
      71
      1095
    10. PS uusimman gallupin rakettimainen nousija

      https://yle.fi/a/74-20170641 Aivan ylivoimaisesti suurin kannatuksen nousu PS:lle. Nousu on alkanut ja jatkuu 2 vuoden
      Maailman menoa
      146
      1073
    Aihe