Hassan kertoo että pystyy jo kävelemään ( kuten videoltakin näkyy).
Nyt Rebekka tekemään juttua :)
Nyt Rebekka tekemään juttua :)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 23
Vanhimmat
Rebekka saa journalistimitalin , ja pääsee TPS jäähyboxin vahdiksi :)
Rebekka ymmärtää pysyä nyt jiljaa ja odoterlla bonnierin journalistipalkintoa...
Ota vuoteesi ja käy.
Ja katso,ihme on tapahtunut!
Kuinkahan monta viikkoa rasistiretkut jaksavat tästä ulista...
Antifantti retkut pois kaduilta rettelöimästä.
Vaikka uudelleen kasvatukseen työleirille nämä joutilaat anarko-markot ja marketat.
Jihadisti pahoitti mielensä, kun kirjoitettiin Rebekasta ja Hassanista...voi voi - suuttuuko Allah nyt?
Varmaan asiasta kirjoitetaan niin kauan kuin tutkinta on kesken. Onhan siinä selvitettävää, puukotuksessa tullut haitta-aste, väärin annetut tiedot, mahdollinen keräysrikos.
Kyllähän niitä kantasuomalaisia koijareitakin tutkitaan ja heistä kirjoitetaan, miksi ei tästä tapauksesta?
Ei käy kieltäminen, kyllä tämä Hassan on aikamoista luikuria lasketellut.
Jopa minä menin hetkeksi lankaan, kun luotin ihmisen rehellisyyteen.
No, totuus tuli.
Hassan on koko tämä vuoden kävellyt omilla videoillaan aikaisemmin, ei ole koskaan peitellyt sitä, ihme että tästä nyt tuli juttua.
zubieeri lähti kuin hauki rannasta
Niin ainoadtaan turusss ajelee pyörätuolilla,kun tietää että siellä on niin hplmöjä suvaskkeja että uskovat;)
Kaik ne o samammoisii .
Tusunsanomat: Hassan paransi itsensä, kun suomalaiset ovat edelleen sairaita.
Hassan parani vaikka rasisteista huolimatta !
suvakit on hiljaa kun totuus kirpaisee ?
olikohan hassan tosiaan sattumalta siellä torilla.... onko tutkittu terroristin ja hassanin yhteydet?
Polisi etsintäkuulutti toisen matun turun terrori-iskun johdosta. Liekö tämä matu painellut laivalla Ruotsiin, tuohon lähimpään muslimivaltioon. Ehkä Hassani kuuli jotain, ehkä ei. Mutta on niin hullu juttu, etten ihmettelisi...
Tähän asti todetun perusteella voisi hyvinkin tutkia miksi hassan oli tuolla torilla ja ylipäätään Turussa tekohetekenä. Repekka voisi haastatella ?
Turkulaisethan maksoi Hassanin oleskelun Turussa oikeudenkäynnin aikana. Hotellit, ruoat, matkat. Pormestari, tuo jonka mielestä on väkivaltaista rasismia järjestää muistojuhla, ojensi Hassanille vielä lahjakortteja ja kaikkea muuta turkuroinaa. Kenenköhän päätös oli kustantaa kaikki Hassanille? Ei ihme, että jätkä jatkoi valehtelua kun hölmöt järkkäsi keräyksen ja turkulaiset latoi lahjakortteja käteen.
Vaaleissa tulee uusi jytky, tiedätte kyllä mille puolueelle, jotta saadaan roti tähän hommaan.
Hasssn ajelee jo pikaveneelläkin, seisdten ettei selkään koske;)
Repekka on kuulemma masentunut, olisiko syynä tapaus hassan ? :)
Joko Turun päätirehtööri, se jonka mielestä terroristi-iskussa kuolleiden ja loukkaantuneiden muistaminen on " väkivaltaista rasismia", on perustanut pyörätuolipatsaan hassanille? Tai ehkä jos pidettäisiin Hassanin päivä, sellainen pyörätuolimarssi jossa suvaitsevaiset huutaisivat Mika Waltaria mukailtaen Hassan, tule takaisin!
Nyt kun Hassan on oppinut taas kävelemään niin Turun demarit lahjoittavat hänelle Päivi Lipposen aidot marssimonot, ne monot joilla rouva Lipponen aikoi marssia rasisminvastaisen marssin Tampereen tuhopolttajien puolesta.