Li Andersson kritisoi hallitusta rikkaiden suosimisesta verotuksessa. pelkkää probagandaa. Suomen rikkaimmat ovat suomenruotsalaisia. heidän rikkaus perustuu pakkoruotsiin.
li Andersson on henkeen ja vereen pakkoruotsin puolustaja. Li:n poliittinen asema on suomenruotsalaisten säätiöiden tukema. Hän dokaa heidän piikkiin.
Li Andersson on Vasemmistoliitossa RKP:n Troijan Hevonen.
Kuinka pitkään pienillä tuloilla elävä vasemistoliittolainen jaksaa kuunnella LI.n puheita.
Katsokaa Suvi_Anne Siimestä, joka viimeksi vedätti teitä vasurit. Elääkö hän nyt vasemmistoliittolaista elämää. Mitä luulette, että Li tekee, kun hylkää teidät?
Li puhuu muunneltua totuutta!
11
235
Vastaukset
Efter sin politisk liv kommer Li till sin språkfamilj. Hon får en stark position inom närings- eller stiftelse livet. Det beror lite på hurudana position finns till förfogande, men liksom Suvi-Anne Siimes hon blir nog belönat för arbete med dom fattiga.
- suomen.aateliset
Näyttää aateliselta. Kulkeekohan suvussa? Vai jättikö tanssit väliin kun en viimeksi nähnyt?
Li on tietenkin enemmän spräk fanatiker . kuin puolurren soihdunkantaja.
ä'nestäjät päättävät, onko pakkoruoysi ok?- EiVakavastiOtettava
Li on enempi vain kännääjä, joka jeesustelee kännissä
https://www.seiska.fi/Uutiset/Tuhti-sunnuntaikanni-kuvina-Li-Anderssonin-puolueristeily-venahti-pitkaksi-ystavatar Li on löytänyt Vasemmistoliiton ytimen. Pelti kiinni, mieluummin överit, kuin vajarit!
Paavon askelmerkeillä!- Vasemistontovo.on.Lii
Saas nähdä milloinka tämä poistettaan,mutta kovin vetämättömässä kunnossa oli,ei sentään tarvinnut kantaa kuin Paavopoloista.
Li olisi varmaan ollut otettu, jos lätkäjätkät olisi kantaneet hotellihuoneeseen. Häntä lienee harmittanut, että joutui kaverien taluttamiseksi.
- Eitietoa
Kuka lie lespo Liitä talutteli,
- KysynTavjalta
Voi olla että kumpainenkin maistuu niillä on joku hienonpikin nimi täytyy soitella zetaan Tavjalle
- Jaakko.Lahjus-Laakso
Jaakko Laakso ei tykkää kun rikkaita haukutaan
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http2494514Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1232949Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit412712Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?741700Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te1051543Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn161431- 511271
- 921206
Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2011065- 471045
