Polkupyöräilijät olivat lähellä kuolema

Polkupyöräilijät olivat lähellä kuolema:
https://www.youtube.com/watch?v=FSMJkc0eSys&t=43s
4312
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Nuoret pojat eivät osaa vielä liikennesääntöjä, joten autoilijoiden on aina oltava valppaina liikenteessä.

Äänestä
  • Miksi koulussa ei opeteta alkeellisimpiakaan liikennesääntöjä? Sen uskon, että kotona ei opeteta, mutta koulussa kuuluisi opettaa.

    Äänestä

Joku aika sitten eräs räkänokka keuli pikku mopolla pohjolankadulla,ennemmän,kuin lähellä,ettei törmännyt edellä ajavan auton perään.

Äänestä

Ei näköjään paljoa nuorisoa liikennesäännöt kiinnosta :(

Huomio lasten vanhemmat! Opettakaa jälkikasvullenne liikennesääntöjä.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


IhminenC kirjoitti:

Polkupyöräilijät olivat lähellä kuolema:
https://www.youtube.com/watch?v=FSMJkc0eSys&t=43s

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu