HS kertoi, että Antti Rinne suhtautuu myönteisesti valtion velan lisäämiseen. Ei huolta, kyllä sen joku joskus maksaa.
Antti Rinne löytyi henkisesti kuolleena
aivokuolemaa
498
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Rinne sanoi eilen A-studiossa, että jälkipolvilla on sata vuotta aikaa maksaa hänen ottamansa velat.
sosiaalidemokraattiselta suunnalta. Ainahan sossut ovat olleet valmiita realisoimaan muiden omaisuutta ja elämään siivellä.
Rinne käveli edessäni keskiviikon päivänpaisteessa 29.8. Hakaniemen kadulla, ja en ollut heti tunnistaa mies on kuin vanha ukko köpöttelee haarat levällään ja täysharmaa harveneva pää hiuksista!
Alkoin räplätä puhelintaan S-marketin kohdalla ja siihen jäikin...
Mutta mietin vain vähän yli 50-vuotias ja noin ukkoontunut käppänä. Selviäisikö se pääministerin vaativasta työstä, uskottavuusongelmakin on valtava jo nyt?
Harmi vaan kun muuten Sdp olisi jo sinänsä nousussa, mutta sopivia henkilöitä heillä on vähän. Joista verkkosukka Jutta olisi viimeisin ja ei käy ollenkaan latuunsa!
Yleensä päättäjät puhuvat velkaantumisen lopettamisesta, mikä on mahdotonta nykyisessä maailman talousjärjestelmässä, missä kaikki raha on velkaa. Tyhmä kansa hokee perässä, että velkaantuminen on lopetettava. Kansa halua siis kansan kurjistuvan.