Totuus tuli ilmi!

"Lopultakin on julkistettu pitkän jahkailun ja viivyttelyn jälkeen EU:n tutkimus joka yksiselitteisesti toteaa Georgian aloittaneen reilu vuosi sitten elokuussa Etelä-Ossetiassa käydyn sodan. Silloin olympialaisten avajaispäivänä Georgia aloitti silmittömän tykistö- ja rakettitulituksen venäläisiä ja ossetialaisia siviilejä, sekä kansainvälisiä rauhanturvaajia kohtaan.

Muutamaa tuntia aiemmin georgialaiset rauhanturvaajat olivat kadonneet määräyksestä omista asemistaan jotteivät jää itse tykistötulituksen alle. Georgia levitti sodan jälkeen valheita joiden mukaan hyökkäys oli toimenpide jolla torjutaan Venäjän "suurhyökkäys", mutta EU toteaa väitteen perättömäksi. Muistanemme myös EU:n Venäjän tuomitsevat lauselmat tuoreeltaan elokuussa myös Stubbin suusta, mutta EU:n oli nyt aika ottaa hattu kouraan ja tunnustaa tosiasiat. :))

8

251

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • savijalkajättiläinen

      EU on kansojen vankila. Osseettien lisäksi se haluaa pitää baskit, katalaanit, akvitanialaiset, walesilaiset, skotit ja pohjois-irlantilaiset sekä kurdit vieraan sorron alla ilman mahdolisuutta omaan kieleen, hallintoon ja ulkosuhteiden hoitoon.

      Virollakin on edustustot ulkomailla. Aivan helposti samoihin tiloihin mahtuisivat myös osseetit ja tsetseenit, sekä kurdit ja baskit.

      • TiltunTyhmyysKukkii

        ”EU on kansojen vankila. ”

        Ei ole! Siihen liitytään vapaaehtoisesti (kunhan ensin täyttää ehdot) eikä EU puutu millään lailla jäsenvalrioidensa sisäisiin kansallisiin jännitteisiin!

        ”Osseettien lisäksi se haluaa pitää baskit, katalaanit, akvitanialaiset, walesilaiset, skotit ja pohjois-irlantilaiset sekä kurdit vieraan sorron alla ilman mahdolisuutta omaan kieleen, hallintoon ja ulkosuhteiden hoitoon. ”

        Olet väärässä! EU: n puolesta on jokaisen maan oma asia ratkaista sisäiset asiansa!

        ”Virollakin on edustustot ulkomailla.”

        Viro on itsenäinen EU:n jäsenvaltio!

        ” Aivan helposti samoihin tiloihin mahtuisivat myös osseetit ja tsetseenit, sekä kurdit ja baskit.”

        Viron edustustoon? Älä nyt viitsi!


      • Jubelis

        Säälittävä yritys esittää venäjän trolliarmeijan jäsentä täällä.
        Eikä aloittajalla tietenkään ole mitään linkkiä mihinkään tutkimukseen.


    • AikaEteeristäVai

      Teetkö sinä paljonkin noita EU-tutkimuksia siellä oman pään sisällä?

    • Uimamaisteri

      Oletko saanut jo lääkkeet kaksisuuntaiseen mielialahäiriöösi?

    • Lkguiii

      Kerro se satu kun olit harjoittelemassa putinin henkivartioiden kanssa

    • Yksikössä_NATOon

      Tämä hölmöpölhö ei oikeasti voi olla mitään muuta kuin ylläpidon oma nickki, jolla saadaan edes jotain mölinää tuuttiin.

      Noin tyhmää trolliakaan ei voi olla, että kopio yli seitsemän vuotta vanhoja tekstejä tänne joissa vuodetkin menee täysin metsään.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen

      Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja
      Maailman menoa
      151
      2496
    2. Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?

      En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b
      Maailman menoa
      146
      2352
    3. Kirje, PellePelottomalle.

      Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot
      Ikävä
      97
      999
    4. Meni kyllä aika solmuun

      Meidän tutustuminen 😐
      Ikävä
      64
      871
    5. Sinua oli kiihottavaa

      Sinua nainen oli kiihottavaa katsella.
      Ikävä
      60
      753
    6. Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa

      Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka
      Maailman menoa
      273
      701
    7. Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?

      Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a
      Kuhmo
      18
      677
    8. Voi teitä naisia

      Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies
      Sinkut
      85
      670
    9. Martinan hevoset.

      Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait
      Kotimaiset julkkisjuorut
      202
      648
    10. Hyvä meininki

      TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap
      Haapavesi
      21
      637
    Aihe