Puuttuuko mormoneilta ruusunmarjaneuroni, koska he käyttätyvät kuin siat vatukossa, silloin kun heidän kirkkonsa käytäntö sen sallii? Aito ihmisyys puuttuu.
Ja sorry siat, se on vain sanonta. Teikäläiset olivat minulle lapsuudessa koiran kaltaisia kavereita enkä minä teitä silloinkaan syönyt.
https://www.hs.fi/tiede/art-2000005809870.html
Ruusunmarjaneuroni
4
106
Vastaukset
Sinulla näkyy nyt olevan profiili, mutta et näköjään kirjoita muuta kuin tätä meidän Jeesuksen kirkkoa panettelevia, haukkuvia ja kritisoivia kirjoituksia. Koita ryhdistäytyä ja jätä ne panettelut pois ja perustele vaan miksi olet mitäkin mieltä ja tutki ennakkoluulottomasti eikä ennakkoluuloisesti kirkkoamme. Ilmeisesti olet jostakin suuttunut kirkollemme ja tullut siihen tulokseen että koko kirkko on paha ja väärä. Se on kovin ikävää kun me taas ajattelemme että se on hyvä ja oikea, ei tietenkään täydellinen, kun ihmisistä on kysymys. Kaikki ovat vasta opetuslapsia, eivät täydellisiä.
Vain Jeesus on täydellinen. Sinä et usko sitäkään. Niin olet ilmoittanut.Aito ihmisyys puuttuu. Sinä tuomitset homoseksuaalisuuden, koska KIRKKOSI niin tekee. Sinä hyväksyt pikkutyttöjen moninainnit, koska KIRKKOSI niin tekee. Olet kuin Kim Jong-unin seuraajat.
Ja katsos, niitä rohviileja voi olla oma vaikka jokaiselle eri palstalle... Kyllästyin etsimään kuvia, joissa on autoja. Siksi rekisteröinnit.Höpölöpsis kirjoitti:
Aito ihmisyys puuttuu. Sinä tuomitset homoseksuaalisuuden, koska KIRKKOSI niin tekee. Sinä hyväksyt pikkutyttöjen moninainnit, koska KIRKKOSI niin tekee. Olet kuin Kim Jong-unin seuraajat.
Ja katsos, niitä rohviileja voi olla oma vaikka jokaiselle eri palstalle... Kyllästyin etsimään kuvia, joissa on autoja. Siksi rekisteröinnit.Ei meidän kirkosta kukaan rehellinen ihminen voi sanoa, että aito inhimillisyys puuttuu. Mistä ihmeestä sinä olet sellaista saanut päähäsi, vaikka tunnet monia mormoneja, ja tiedät että he ovat ihan kunnollisia, lämpimiä ja rakastavia ihmisiä? Sama koskee myös kirkkoa instituutiona, vaikka sinä olet tietysti eri mieltä. Mutta olet väärässä, niinkuin muutenkin kirkon asioiden suhteen.
Enkä minä tuomitse homoseksuaaleja, päinvastoin, he ovat smanlaisia ihmisiä kuin muutkin. Kirkon opin mukaan vaan homoseksuaalisen seksin harjoittaminen on syntiä kirkon jäsenelle, ja olen tästä asiasta aivan samaa mieltä. En sen takia, että kirkko niin opettaa, vaan sen takia, että se on minusta aivan oikea oppi ja kirkko on oikeassa tässä asiassa. Ei se ole homoseksuaalien tuomitsemista. Kukaan ei voi mitään suuntautumiselleen ja jokaisella on vapaa tahto päättää miten siihen suhtautuu. Raamattu pitää sitä epänormaalina ja saastaisena. Syntinä. Nykyaikana on alettu ymmärtämään - pitkin hamapain monissa piireissä - että kukaan ei suuntautumiselleen mitään voi. Sille voi, miten asiaan sitten suhtautuu. ei ole mikään pakko silti ruveta harrastamaan homoseksuaalista seksiä.
Nykymaailmassa on heti homofoobikko, jos kertoo miten Raamattu asiaan suhtautuu tai kirkko. Se on homoaktivistien propagandaa, ei siihen pidä uskoa.
Jos vaikkapa sinulta kysyy, että oliko se oikein kun piispa Snow kastroi nuoren miehen, koska halusi tämän tyttöystävän omaan haaremiinsa ja oliko oikein, että profeetta young ei tuominnut tekoa vaan totesi, että myöhemmin eunukkeja olisi tuhansittain, sinä et tuomitse tuota hirvittävää tekoa, jonka seurauksena nuorukainen menetti mielenterveytensä ja tyttö joutui Snown seksiorjaksi. Sinä joko kieltäydyt uskomasta tai vaadit MINULTA kirkkosi selitystä asiasta.
Samoin et tuomitse sitä, että profeettanne ja muu kirkkosi johto keräsi painostamalla tyttöjä ja näiden vanhempia nuoria tyttöjä haaremeihinsa.
Kaikki tuo kertoo siitä, että sinulta ja kaltaisiltasi puuttuu aito inhimillisyys. Tärkeintä on OMA "pelastumien" parhaimpaan paikkaan ja OMA tuleva haaremi.
Kyllä sinä tuomitset homoseksuaalisuuden aivan kuten kirjoitin ja teet sen jälleen omassa viestissäsi. Kiellät heiltä seksuaalisuuden harjoittamisen. Ja kuten rehellisesti paljastatkin, kyseessä ei ole oma vapaasti muodostunut mielipiteesi vaan Raamattu. On todellakin älyn väärinkäyttöä, jos asiota ei voi ajatella omilla aivoillaan vaan täytyy ENSIN katsoa Kim Jong-unin tai jonkin tuhansia vuosia sitten kootun kirjoituskokoelman mielipide asiaan.
Aito inhimillisyys puuttuu!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis4377469Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai946166Nasima löi Jussille luun kurkkuun
Nasima kertoi ettei Jussi sovi puhemieheksi, koska sallii rasismin. Mihin toimiin perussuomalaiset ryhtyvät? Kuka nouse1855866Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j2085652Razmyar on säälittävä - puhemiehellä ei ole mitään syytä ottaa kantaa tähän "silmäkohuun"
jonka toimittajat sai aikaan. Asia ei kuulu puhemiehelle millään lailla. Razmyar haluaa taas vaan huomiota. Mutta jos r354511Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi914368Suomalaisilta vaaditaan valtavasti suvaitsevaisuutta - miksi sitä ei vaadita muslimeilta
Suomalaisilta vaaditaan kaikkea, pitää olla suvaitsevainen ja hyväksyä vieraiden tavat, rasisti ei saa olla jne. Miksi s343654Juuri Suomen valtamedian toimittajat teki "silmävääntelystä" sen kohun
ja ilmeisesti ottivat yhteyttä myös ulkomaisiin medioihin, että katsokaas tätä. Mutta Japanin medioissa on asiaan suhta1163590Demarit ovat oikeasti törppöjä eli heikkoälyisiä
ja todistavat sitä päivittäin täällä lapsellisilla jutuillaan. Kauheasti on hehkuttaneet kuinka demarien kannatus vaan673588HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok853530