Pelastaako kirkko?

Eenokki12

Nykykirkko on laajennettu homoseksuaalien tähden että muutkin harhaviettiset luettaisiin myös "kristityiksi". Ensin on täytynyt ajaa tosi lutherilainen kirkko ulos ja kun se on täytetty täytetään se kirkko kaikella saastaisuudella, Jumalan rakkauden nimissä ja sekin on täytetty. Mutta pelastaako tämä kirkko sieluja ja onko Jumala heille armollinen vaikka Sodoman ja Gomorran hävitys ja niiden ympäristön ovat meille varma tieto Jumalan rakkaudesta että Jumala rakastaa sanaansa ja toteuttaa kaiken iankaikkisen muuttumattoman tahtonsa voimalla ja nykykirkkokin tulee kokemaan Jumalan vihan. Nyt siinä kirkossa syntyy kirkkouskoisia joille pelastukseksi riittää että on kastettu, käynyt ehtoollisella ja suorittanut rippikoulun. Sitä itse hankittua luulouskoa uskoa vahvistetaan Jeesuksen nimellä,mutta turhaan.

6

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Minä en ole koskaan kuullut Mäkisen, Askolan tai kenekään muunkaan liberaalin puhuvan mitään sielujen pelastamisesta 🤔

    • Eenokki12

      En minäkään ja tällä palstalla on heidän uskollisia palvelijoita runsaasti.

    • uhhlhuhi

      Jos pelastusasiat askarruttaa niin kannattaa olla yhteydessä paikalliseen pelastuslaitokseen.

      Kirkon hommiin kuuluu nykyään pelastuksen sijaan vain äpärälasten kastaminen ja homoparien naittaminen.

    • Luulen, että tällä palstalla kirjoittavat kyllä tietävät miten sielua pelastetaan, ilman huomautteluakin.

      Sama oletus koskee kyllä yhteiskuntaa laajemminkin sen kytkeytyessä kristilliseen historiaan Suomessa

    • TotuusVoittaa

      Jumalalle vihamieliset voimat ( perkele) on onnistumassa "valkeuden enkeli-projektissaan", jossa kirkko muutetaan valheellista turvallisuudentunnetta luovaksi "kaikki käy ja kaikki on sallittua"-lahkoksi joka tuudittaa sekaan erehtyvän kristityn pois Jumalan sanasta. Tilalle aivopestään ideologiat, kuten, monikulttuurisuus on ihanaa, suvaitsevaisuus on unelmaa, suomen lain rikkominen on ihan ok, vieraat jumalat kirkossa on nykypäivää, homous ei ole syntiä, naispappeus on nykyaikaa jne. Jumalan rakkaus hierretään sikojen pahnoihin ja tilalle syötetään ajatusta,miten kaiken hyväksymällä ja kaiken suvaitsemalla olet hyvä ihminen ja näin ollen pelastut.
      Voiko kauempana olla totuudesta. Luuleeko joku suvaitsevaisnaishomopappi puhuessaan homoseurakunnalle, että Juudan Leijona on suvaitsevainen? Kaukana siitä. Tehkää parannus. Armon aikaa on vielä hetki. Kun se päättyy, Kuningas ei syntiä katsele sekuntiakaan.
      Et tiedä päättyykö armon aika tänään. Siis parannus on tehtävä heti!

    • Tulemistavaille

      Ateistit ja uskottomat toimii niin kuin Raamattuun kirjoitettu. Kirkko on hajoitettu sisältä päin.
      Viimeisinä aikoina ihmiset on ahneita, ilkeitä , riidanhaluisia j.ne. muuten ei mainos ja markkinat toimi, lisäpotkua uus-seksuaalisuudesta, kulttuuriin saadaan lisää lannoitusta, - rivo-kukkaset saa kasvua , - luokattomuus korvaa taiteen laadun.

      Kirkossa on koreat muodot mutta sisältö on vailla henkeä,- ei kun siellä vallitsee rahastuksen henki, kuten muuallakin sisäpiireissä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?

      Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?
      Kalajoki
      86
      3619
    2. Joku hukkui Hyrynsalmella?

      Oliko mökkiläinen taas?
      Hyrynsalmi
      25
      2056
    3. Mitä sinä mietit

      Mies?
      Ikävä
      195
      1971
    4. Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia

      Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell
      Maailman menoa
      87
      1444
    5. PoIiisi jahtasi mopopojan hengiltä

      Toivottavasti on   s  i  n  i  v  u  o  k  k  o    nyt ylpeä itsestään, kun ajatti teinin päin lyhtypylvästä. https://w
      Maailman menoa
      343
      1414
    6. Emme voi elää velaksi, sanoi Riikka

      Valtionvelan odotetaan nousevan 86,3 prosenttiin bruttokansantuotteesta vielä kuluvan vuoden aikana. https://www.iltale
      Perussuomalaiset
      89
      1147
    7. Varoitus kyläläisille Suomussalmella

      Paikkakunnalla on ilmennyt huolestuttavaa toimintaa jossa kaksi aikuista miestä ( Dimitri ja Teemu ) on syyllistynyt nuo
      Suomussalmi
      13
      1034
    8. Sinä eräs, pyydän......

      AUTA mua ole kiltti. Ei mun takia vaan.... Miten saan sut kiinni?
      Ikävä
      84
      1001
    9. Et halua kohdata niitä tunteita ja asioita, joita minä herätän sisälläsi

      Vastustelet. Yrität esittää, että kaikki on hyvin. Leikit perhettä.
      Tunteet
      29
      935
    10. Miksi epäilit kaivattusi kiinnostuneen

      Juuri sinusta? Mihin piirteisiin hän aikanaan saattoi sinussa ihastua? Olivatko ne yhtään samoja asioita joihin itse iha
      Ikävä
      69
      867
    Aihe