Ruotsin autopalot

Ruotsissa viime vuonna palanut /poltettu 3967 autoa, joista 23 tapausta eteni oikeuteen asti.
Polttaminen jatkuu, koska ei ole seuraamuksia,
Suomi tulee viiveellä perässä.
7115
1Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Ei olisi pakko tulla, jos estettäisiin heti kärkeen.

Keksikää keinoja!
Kootaan kaikki vihjeet tänne!

1Äänestä
  • No nyt se alkoi!

    1Äänestä

  • Vaaditaan kaikkiin autoihin automaattiset sprinkler sammutusjärjestelmät.

    1Äänestä

Mikähän håkaneita ja Åkeja vaivaa, kun autoja polttavat?
Nyt espoossakin Pertit ja Markut polttelevat autoja. On kummalliseksi mennyt touhu ;)

1Äänestä
  • Pohjanmaan lakeuksilta,kainuun metsistä ja savon sydänmailta tulleita mamuja jotka eivät ole sopeutuneet kehäkolmosen sisälle.

    Äänestä

  • mamumamumamuamu kirjoitti:

    Pohjanmaan lakeuksilta,kainuun metsistä ja savon sydänmailta tulleita mamuja jotka eivät ole sopeutuneet kehäkolmosen sisälle.

    Ei ole sopeutuneet, vaikka Helsingissä on niin monta taikaseinääkin... no jo nyt on markkinat...

    1Äänestä

23 tapausta oli vakuutuspetoksia ja 3967 tapausta oli rikkautta ilman rajoja.

1Äänestä

Kommentoi aloitusta


ennätystänävuonna kirjoitti:

Ruotsissa viime vuonna palanut /poltettu 3967 autoa, joista 23 tapausta eteni oikeuteen asti.
Polttaminen jatkuu, koska ei ole seuraamuksia,
Suomi tulee viiveellä perässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu