Hyvinvointivaltiossa asiakkaat

386
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

jollekin paskan palalle löytyy rahat puhdistamoon mutta arjen arki jää sitten unholaan.

Äänestä

mutta mamutus se vasta on helvetin kaillista touhua,jonka muut maksaa. silti siplä oksentaa suustaan pakolla lisämamutusta,koska on järjellisesti täysin seonnut.

sipilästä on tullut maan petollisin peto,jolle suomalaisten olo ja elämä ei merkitse mitään,
vain saa-ta-nalli-nen eri-väri-kulttuuri kahelia lestaukkoa enää kiinnostaa.
täysin päästään sairas eu-kiimainen kaheli.

Äänestä

Rohkea mies. Kuka maksaa korvaukset jos joku kaatuu tuolla jäällä. Entä jos hiekkaa menee silmiin. Ruoho sotkii vaatteet.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


gfdbcbb kirjoitti:

maksaa jo lastentarhojen pihojen korjaukset.

https://www.mtv.fi/uutiset/kotimaa/artikkeli/helsinkilainen-perheenisa-kyllastyi-paivakodin-ankeaan-pihaan-hankki-hiekkaa-hiekkalaatikoihin-tekonurmikentan-ja-luistinradan-uudistuket-tulevat-hitaasti-oli-tartuttava-itse-toihin/7054134#gs.EJiK5is

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu