Muslimimiehes sallii zinan

Fatouma

-islamin sisällä
Ihmiset on itsekkäitä. Jotkut hyvällä tavalla, mutta useimmat sillä pahalla sinulle.
Ja ohittaa sinut jos tarvitset apua ja sinulla on hätä.
Miehet vain käyttävät naisia ja tekee naisille pahaa.
Tärkein mitä täytyy tietää on että mies aloittaa AINA naisen kunnian pilaamisella. Heti ensitapaamisesta asti.
Kun haluat pitää oman islamisi, Älä missään nimessä Anna sitä muille kärkkyville muslimimiehille. Nuo miehet ei missään nimessä yritä tukea sinun itsetuntoa ja sinun minuutesi kasvamista ja hyvyyttäsi. Joudut tekemään sen itseksesi niin kuin aina elämässä. Miesten luonne on sama oli Muslimi tai ei mutta ero on että muslimi miehet on paljon vaarallisempia ja voi noin vain tuhota loppuelämäsi.
Ja islamin pakollisten asioiden pitämisen tukemiseen älä kuvittele. Päinvastoin. Sättii, Alistaa, halventaa yms sinua kun otat uskontosi tosissasi. Pelasta itsesi äläkä anna miesten manipuloida sinua (Neuvo jos et ole muslimi, Älä missään nimessä syö muslimimiesten tarjoamaa ruokaa! Se ei ole "halal")
Jos saat lapsen muslimimiehen kanssa avioliiton ulkopuolella, älä kerro sitä miehelle "hyvän perheen toivossa". Parempi on kun pidät asian mahdollisimman pitkään omana tietonasi.
Sillä islam ei salli nuorenmuslimi miehen kasvavan aikuiseksi(Ehkä haluaa säästää miehen suuremmalta murheelta?) ja vähiten avioliiton ulkopuolisia lapsia.

1

208

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • epäloogisuuksia

      "Kun ihminen tajuaa olevansa vapaa ajattelemaan omalla päällään siitä huolimatta mikä katsoo olevansa, olkoon ammatiltaan/vakaumukseltaan mikä lie, ja valmis kehittämään ideologiaa, silloin hän tuntee itsensä vapaaksi, ja vain vapaudessa voi rakkaus kasvaa. Jos yksilö joutuu pelkäämään mielipiteensä puolesta, hän ei voi rakastaa. Vain rakkaus ideologiaan voi tehdä ideologian voimakkaaksi, ja vain ideologian kehittyvyys voi taata sen voittokulun.
      Tämän takia kristinusko (ja muut uskonnot) ei voi pysyä, koska se ei voi kehittyä muuksi, kun mitä raamatussa sanotaan, vaikka raamatussa kehoitetaan uudistumiseen. Kaikki sellaiset ideologiat, jotka on annettu kehittyvälle lajille, mutta jotka perustuvat muuttumattomuuteen, eivät voi pysyä, koska elämä muuttuu ja kehittyy.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/15196642/puhdas-kommunismi-hakkaa-kaikki-uskonnot

      Siunausta aloittajalle. Kehoitan tutustumaan linkkiin esoteeriset... Saa muutakin mietinnän aihetta kuin sen, miten kristityt ja muslimit ymmärtää uskontonsa... Se, mistä uskonto on peräisin. Fakta on se, ettei Jumala kirjoita mitään.
      "Jumala sanoi"... "Jumala kirjoitti"... Tästä olettamuksesta ihmisten tulisi päästä eroon. Nimittäin kun vertaa nykyaikaa ja mennyttä, ja jos ei ole havaittavissa mitään samankaltaista, kuin aikoinaan, jolloin maan ulkopuolisten oli jotakuinkin helppo käyttää taikauskoisia ihmisiä hyväkseen, voi olla varma, että hatusta vedettyä tekstiä on paljon, ja jotta tietyt yksilöt saisivat valtaa. Uskonnon verukkeella ihmisten elämää pyritään hallitsemaan, jotteivät he kehittyisi, ja hallitukset käyttävät tätä hyväkseen kiihdyttääkseen uskonnollisia ristiriitoja.
      Koraania ei ole saatu tutkia tieteellisesti. Näin ollen sen alkuperää voi vain arvailla. Raamatussa kehoitetaan itse arvioimaan mikä on Jumalan mielen mukaista ja täydellistä ja kehittymään.

      Room. 12:2 Älkää mukautuko tämän maailman menoon, vaan muuttukaa, uudistukaa mieleltänne, niin että osaatte arvioida, mikä on Jumalan tahto, mikä on hyvää, hänen mielensä mukaista ja täydellistä.

      "Kun Korkein jakoi kansoille maat, kun hän levitti ihmiset yli maan piirin, hän määräsi kansojen asuinsijat ja kullekin oman jumalan.* [Käännös "kullekin oman jumalan", sanatarkasti "Jumalan poikien luvun mukaan"...)

      Täh..? Ja Jeesus sanoi olevansa "Jumalan Poika...? Raamatun mukaan Jeesus myös loi maan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      121
      1502
    2. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      50
      960
    3. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      147
      778
    4. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      746
    5. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      676
    6. Uskaltaisitko

      Tavata kaivattusi tässä tilanteessa?
      Ikävä
      67
      626
    7. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      53
      617
    8. Halaus juuri sinulle

      Kaikki järjestyy kyllä. Luota vain. ❤️🫶
      Ikävä
      59
      596
    9. Onko Sofia jälleen jätetty?

      Moni asia viittaisi siihen, että hän on jälleen sinkku.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      123
      563
    10. Rekat seisovat dieselin hinnan takia . Ala ei kestä tällaista hintatasoa, sanoo yrittäjä .

      EU:n kallein diesel on kova paikka kuljetusalalle. Ajoja on jätetty ajamatta kannattavuus­ongelmien vuoksi, sanoo alan e
      Kajaani
      119
      535
    11. Mies, näetkö minut myös

      Seksuaalisena ihmisenä ja naisena? Haluatko minua seksuaalisesti? Vai olenko mielestäsi tyttönen?
      Ikävä
      20
      510
    12. Kuka se on

      Kuhmon komein aikamies?
      Kuhmo
      5
      488
    13. Voiko se ikinä toimia

      Voiko meistä ikinä tulla mitään? Näin kauan aikaa on kulunut ja mitään ei tapahdu... En usko, että sinä mietit minua het
      Ikävä
      32
      488
    14. Meneekö unohtamis

      Projektisi hyvin??
      Ikävä
      34
      487
    15. Voin tulla

      Sisustamaan sulle 🤭
      Ikävä
      55
      478
    16. Nainen, mitä mieltä olet kodittomista?

      Ja heistä jotka eivät kykene huolehtimaan asioistaan, itsestään eikä terveydestään? Miten heidän kanssaan tulisi toimia?
      Ikävä
      118
      476
    17. Uskallatko paljastaa

      Millä nimellä löydyn puhelimestasi?
      Ikävä
      49
      457
    18. Mitä jos...

      Susta tykätään poikana enemmän, kun tyttönä? Miten asian käsittelet tai otat tiedon vastaan? T nainen gubetellija herät
      Sinkut
      142
      453
    19. Kuollut teini Kajaanissa

      Kuulemma sellaista huhua liikkeessä?
      Kajaani
      4
      429
    20. Totta on asia. Jeffrey Cohen on jättänyt Sofian.

      Vaimon viesti on paljastanut totuuden.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      134
      420
    Aihe