Hallitus on yrittänyt poistaa liikenteestä saastuttavia aineita. Maahanmuuttajat ovat tuoneet Ruotsista siellä ylimääräisinä olevia romuja uskonveljien välittäminä yli 6000.
Heti kun saavat oleskeluluvan hyppäävät lentokoneeseen ja lähtevät kotimaahansa lomalle.
Lentoliikenne on paha saastuttja. Maahanmuutto aiheuttaa ilman lämpenemistä.
Megamaaninen maahanmuutto saastuttaa ilmastoa!
4
131
Vastaukset 4
- poketon
Kaikkien ilmastomuutosten kannalta pohjoisen asuttaminen etelämaalaisilla, jotka täälläkin lisääntyvät täkäläiseksi elätettäväksi joutosakiksi, on huono asia!
- qåaäzm
Niin eikä näillä tulijoilla ikinä ole olleet luontoarvot mielessä? Kun tähänkin maahan muutama miljoona tulee, hyvästi Pohjolan herkkä luonto. Jokaöiset autonpoltot eivät asiaa korjaa yhtään. Sitä uskontoa joka tulee, ei muuksi muuteta.
- bonustabonuksenpäälle
Hyvä huomio aloittajalla. Sen lisäksi, että väestönsiirto kehitysmaista hyvinvointivaltioihin on itsessään rasite ympäristölle, niin bonuksena tulevat vielä nuokin.
Ja kun Suomen päästötavoitteet ovat järjettömät, niin suomalaiset veronmaksajathan siitä täällä kärsivät. Mikäli maahan tulee väkeä nopeasti paljon tarvitaan myös sähköä. Vihreät vastustavat kivihiilen ja turpeen sekä öljyn polttoa, erityisesti he vastustavat ydinvoimaa. Tuulivoimalako tulee joka niemeen ja nokkaan tuottamaan tarvittavan sähkön? Eipä taida riittää sekään.
Vihreiden kannattaisi käydä ulkomailla homoklubeissa perseitä läpsimässä ja jättää politiikka nille, jotka ajattelevat yläpäällään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikka Purra on mukana Suomen huutokauppakeisari -sarjassa
Suomen huutokauppakeisari on tavallisten suomalaisten ohjelma. Sarjan suosiosta kertoo se, että nyt alkaa jo 19. kausi t1461435Paljonko on etäisyytesi kiinnostavaan naiseen km?
Kaipailen tärkeää miestä ja pohdin hänen ajatuksiaan... ❤️991164Kuuleppas
ensimmäiset naissuhteet toimii miehelle eräänlaisena oppikouluna, mutta hän ei välttämättä itse ymmärrä oppineensa mitää2551023On meillä harvinaisen törkeä valtuuston puheenjohtaja
Ja tyhmä! Kannattaisi googlettaa "julkisuuslaki" ja nojata siihen vasta sitten. Samalla voisi googlettaa muiden kuntien75837Olet mieleni päällä edelleen, J
En voi sille mitään. Ja olen yrittänyt voida, monen monta kertaa. Miten jäinkin näin kiinni sinuun... 😞40826- 55787
- 66707
- 47685
- 43661
Oletko miettinyt
Mikä minusta tekee sinulle niin erityisen? Onko se samanlaiset lapsuusmaisemat? Työpaikan liian pitkät katseet? Selvittä37650Mulla ei ole Suomessa enää mitään
4 vuotta joutuu asumaan henkisessä vankilassa. Sitten voi muuttaa takaisin ulkomaille.164650Provider miehistä..
Tietyt miehet puhuvat ilkeästi naisista, jotka haluavat elää miehen tuloilla. Eikö? Mutta miksi tietyt miehet siitä pah199618Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh30597Miksi älyllinen ponnistelu ei ole kaikille ihanaa?
Auttakaa minua, en ymmärrä. 🥵 Miten on mahdollista, että joku ei pidä pähkäilystä ja älyllisestä ponnistelusta? Minus104555- 201544
Sinulle nainen
En ehkä koskaan osannut sanoa tätä oikein. Minun vaikeuteni luottaa liittyi ennen kaikkea menettämisen pelkoon. Siihen59523- 106518
- 35501
Oulaisten kaupunki/ Honkamajan kuntolenkit
Mikä ihme riivaa Oulaisten kaupunkia,kun honkamajan kuntopolut jääneet koko kesältä heinät ja pajut niittämättä? Kenelle18492Miten tehdään Todellavaikeeta hulluksi?
Tässä on nainen, jolla on korkea vaatimustaso! Todellavaikeeta voisi lukea tämän ja kiehua kateudessaan. 🤭 "[Etunimi91478
