Nordean etiikkaa!

eläkemummo

Nordea-pankki alkaa suosia mobiilipankkinsa käyttäjiä verkkopankin käyttäjien kustannuksella. Heinäkuun alussa voimaan tuleva uusi hinnoittelu tarkoittaa sitä, että mobiilikäyttäjät pääsevät Nordeassa reilusti halvemmalla kuin verkkopankkia käyttävät asiakkaat. Kilpailijat S-pankki ja OP eivät seuraa Nordean esimerkkiä, Kauppalehti kertoo.
Nordea kertoi äskettäin muuttavansa hinnoitteluaan ja kannustavansa asiakkaitaan käyttämään mobiilipankkia. Jatkossa Nordean peruspalvelupaketti maksaa verkkopankin käyttäjälle 7,5 euroa kuukaudessa. Mobiilipankin käyttäjä maksaa palveluista 3,5 euroa vähemmän eli neljä euroa kuussa.

Taidanpa vaihtaa pankkia! Ei näin voi eriarvoistaa asiakkaitaan!

2

185

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • mitäsittehäx

      Jaa, no, meidän pankki ei ota mitään kuukausimaksua kun käyttää verkkopankkia. Mutta pitää olla tilillä pikkasen rahaa tai laina otettuna.

      • tyytymätönasiakas

        Nordean suhteen eivät säästöt tai useampi tilikään auta.
        Nordea lokeroi nyt asiakkaitaan: Ylimpään kastiin kuuluvat Mobiilipankin käyttäjät, toiseen kastiin kuuluvat Verkkopankin käyttäjät ja alimpaan kastiin tiskillä asioivat asiakkaat.

        Asiakaspalvelu on kääntynyt toimihenkilöiden palveluksi. Kaikki asiakkaat pakotetaan palvelemaan itse itseään 100 prosenttisesti ja sitä kutsutaan asiakkaiden kannustamiseksi.
        Ilkeää ja ovelaa toimintaa, vai mitä olette mieltä? Missä on palvelualttius ja asiakkaiden arvostus!?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. S-kauppa nosti hintoja, K-kauppa laski

      Elintarvikkeiden arvonlisävero laski vuodenvaihteessa 13,5 prosenttiin. S-kauppa siirsi alennuksen suoraan katteisiin pi
      Maailman menoa
      32
      5094
    2. Vilma Nissinen pyytää anteeksi rasistisia lausuntojaan

      Nöyrtyi kuten persut yleensäkin. On kyllä noloa tuollainen vätystely, kun ei ole miestä seisoa omien lausuntojensa takan
      Maailman menoa
      268
      4942
    3. Hiihtäjä Vilma Nissisen kommentit aiheutti paniikkia

      ja hernettä vedettiin nenään. Nissinen kertoi torstaina haastattelussa, kun häneltä kysyttiin, että tykkääkö hän hiihtä
      Maailman menoa
      55
      4436
    4. Riikka Purra: "Kokoomus haluaa leikata pienituloisten etuuksista - Se ei meille käy"

      Näin vakuutti persujen Purra edellisten eduskunta vaalien alla,. https://www.ku.fi/artikkeli/4910942-kun-uudessa-videos
      Maailman menoa
      67
      2415
    5. Sandels tölkin hinta nousi 1,29 eurosta 1,32 euroon

      Mitähän järkeä valtiolla on verottaa tuotakin elintarviketta niin kovasti, että on järkevämpää käydä hakemassa ulkomailt
      Köyhyys
      46
      1848
    6. Nyt ottaa persua pattiin: sähköauto joulukuun myydyin

      🤣 prööt prööt pakoputkellaan pörisevää persua ottaa nyt saamaristi pattiin, kun paristoilla kulkeva sähköauto on noussu
      Maailman menoa
      25
      1789
    7. Ovatko Perussuomalaiset kommunisteja?

      Toiset sanovat että ovat, toiset sanovat että eivät. Ainakin heillä on paljon sen aatteen piirteitä, koska haluavat kont
      Maailman menoa
      18
      1759
    8. Lindtmanin pääministeriys lähenee päivä päivältä

      Suomen kansan kissanpäivät alkavat siitä hetkestä, kun presidentti Stubb on tehnyt nimityksen. Ainoastaan ylin tulodesi
      Maailman menoa
      79
      1713
    9. Ikävä uutinen uudesta Unelmia Italiassa kaudesta - Iso pettymys tv-katsojille!

      Unelmia Italiassa -sarja kertoo Ellen Jokikunnaksen perheen elämästä Suomessa ja Italiassa. Nyt Ellen on kertonut tuleva
      Tv-sarjat
      14
      1512
    10. Oon kyllä välillä ollut susta

      Nainen huolissani, en oo niin sydämetön mitä tunnut ajattelevan
      Ikävä
      106
      1460
    Aihe