....kannatus hiipuu. Tänään mitattu 16%. Sunnuntaina se on jo alle 10%, kuten täällä Suomessakin persuilla. Hyvä niin.
Ruotsidemokraattien....
27
289
Vastaukset
- hiton.pellet
jytky lurahti housuun ennenaikaisesti. hehe pyykille.....
- vihervasuripellet
Tilasto tuon kertoo.
https://suomimedia.wordpress.com/2016/01/11/mita-seurauksia-tulee-35-000-turvapaikanhakijasta/
- PersumaistaKusettelua
Kyllä huvittaa, SDn oma kannatusmittaus tänään 25%, virallinen kannatusmittaus 16%.
SDllä rajua kusetusmeininkiä.- 456321ewq
Toi 25% tarkoittaa sitä, että jäsenistä 25% äänestää sd:tä??? Näin ymmärrän asian
Iltalehti kirjoittaa, että jopa 25,5%:a on mahdollista.. Jokatapauksessa enemmän, kuin edelliset vaalit 12,9%. Ajatella Persut ovat siellä TV kameroiden loisteessa antamassa haastatteluja.
Halla-aho ja Huhtasaari puhuvat sujuvasti englantia. Ruotsia puhuvat RKP:n edustajat istuvat kotisohvilla itkuisina. Ingen behöver oss!!!!- huihaipersu
iltalehti on kopioinut ruotsipersujen oman mittauksen, joten buahhhhahhahaaa....
- Hajosi
SD ei ole hallituskelpoinen kuten ei ole Perussuomalaisetkaan . Tulee käymään kuten Persuille eli SD hajoaa hallituskelpoisiin ja hallituskelvottomiin. Siniset ovat toimineet hallituksessa erinomaisesti ja Suomi on saatu nousuun. Vielä kun saisi loput velttoilijat töihin niin velanottokin loppuisi kokonaan. Ministeri Lindström on tehnyt tosi hyvää työtä. Ruotsissa menee nyt niin hyvin, ettei SD voi tehdä muuta kuin huonontaa Ruotsin talous rapakuntoon.
huihaipersu kirjoitti:
iltalehti on kopioinut ruotsipersujen oman mittauksen, joten buahhhhahhahaaa....
Pikkutrolli hahhattelee siellä torpassaan ihan rauhassa. Tärkeintä on, että Persut ovat kutsuttuna Ruotsin vaalivalvojaisiin, joissa Ruotsidemokraatit saavuttavat voiton. Sunnuntaina nähdään, kuinka suuri voitto on. RKP on aina briljeerannut ruotsinkielellä ja kuinka se avaa ovia Ruotsiin.
Näihin vaalivalvojaisiin ei auennut yhtään ovea. Pietarsaaressa tai jossain istuu A-M ja itkee.
Olemme hylätty pikku oppositiopuolue eikä nousua ole näkyvissä. TV1 voi katsella Persuja.- Melekuriin
Älä unta nää. Miks haastattelisivat suomalaisia? Tuskin kyselevät edes gradusta. Suomen kannata parempi jos ovat hiljaa.
Osta isompi pipo, näyttää nykyinen kiristävän.
- muutperseelleen
Pyhänä jytky..
- valitettavasti
Onko yleisradio mennyt tekemään Ruotsiinkin kalluppia?
- takinkäännös.bileet
Kerrankin kiinnostavat Ruotsin vaalit! Määrittelevät myös Suomen suunnan, sillä ruotsalaiset ovat vihdoin viimein saaneet tarpeekseen yltiösuvakismista ja suomalaisten poliitikkojen ei auta kuin apinoida perässä ruotsidemokraatteja ja persuja, muuten ei hyvä heilu.
- heikkoa-ainesta
Persupenska on intoa täynnä kuin pikkuskidi vappupallon kanssa. Älä putoo korkeelta kun leijut sen pallon kanssa...
- VassuKieliPitkällä
heikkoa-ainesta kirjoitti:
Persupenska on intoa täynnä kuin pikkuskidi vappupallon kanssa. Älä putoo korkeelta kun leijut sen pallon kanssa...
Vassuhan jää kuitenkin alle ja saa maistaa persun persettä.....
- Sateenkaaripersu
VassuKieliPitkällä kirjoitti:
Vassuhan jää kuitenkin alle ja saa maistaa persun persettä.....
Ootko liittynyt sateenkaariporukoihin kun hanurias tarjoot heeehhehehe
- lusikalla-annettu
Sateenkaaripersu kirjoitti:
Ootko liittynyt sateenkaariporukoihin kun hanurias tarjoot heeehhehehe
ai että, menipä "vassukielipitkällä" omaan miinaansa.
on ne tyhmiä nuo pers.., ei ne pärjää kun aletaan oikeesti keskustelemaan
- Kukaas
Persu luulee, että RKP itkee kun ei pääse SD:n vaalivalvojaisiin.
Onko persu tyhmä vai yksinkertainen ?Du är inte klok. RKP ei pääse minkään puolueen vaalivalvojaisiin Ruotsiin. EI MINKÄÄN PUOLUEEN! MIKÄÄN PUOLUE EI SOLMI VAALILIITTOA RKP:N kanssa.
RKP on menettänyt uskottavutensa ja luotettavuutensa. Porukka on pelkkiä loan heittäjiä ja valheiden levittäjiä. Hassulaisten puolue!!!!- Ettävoiollajoo
Tuskin rkp haluaa sd:n vaalivalvojaisiin. Ei sinne halua muutkaan puolueet Suomesta tai Ruotsista.
Vaaliliitto rkp:n ja sd:n välillä on mahdoton jo siitäkin syystä , että ovat eri valtioissa. Tuliko yllätyksenä?
- SveduPersut
Persut intoilee ruotsin "persuista" ,aivan kuin sillä olisi jotain väliä suomessa.
Halla-aho on polttanut sillat ruotsidemareihin kommenteillaan ja näin on persuille yks paskan hailee miten naapurissa käy.- Hallaahon.äänestäjä45
Richard Jomshof on suomalaissyntyinen, ja erotettiin opettajan toimesta koska oli Ruotsidemokraattien jäsen. Tämä siis silloin, kun sorto oli pahinta, nyt sitä ei enää uskallettaisi tehdä. Yle ei uskalla nälviä Halla-ahoa enää rotutohtoriksi, koska Ylen koulujakäymättömät ammattitaidottomat viherpunikit elävät hömppämediassaan puhtaasti verorahoilla ja heidän työnsä voi loppua eduskunnan päätöksellä
Puoluesihteeri Jomshof edusti ruotsidemokraatteja Porin Areenassa https://www.suomenuutiset.fi/ruotsidemokraatit-tukevat-perussuomalaisia-maahanmuuttoa-nahda-suomessa-viela-ongelmana-tehkaa-kaikkenne-ettei-tilanne-mene-yhta-pahaksi-ruotsissa/ Jomshof sanoi suoraan, ettei luota muihin ruotsalaisiin puolueisiin. – Ne yrittävät vain säilyttää omia valta-asemiaan ja samalla pysäyttää SD:n kannatusnousun. Muut puolueet haluavat oudosti kyllä puhua meistä, mutta eivät meidän kanssamme. Mutta meitä ei voi pysäyttää.
- mustankipeilijöitä
Mamuista saattaa 50% äänestää SD tä jopa enemmän - sama ilmiö kuin mustalaisilla ,ku ne on vallanneet yhdessä kunnassa sossustatuksen ,muilla perheillä ei taatusti ole siihen kuntaan asiaa ,muuten alkaa puukko laulaa.
- Valtejakyösti
Mustalaiset kylän vanhinpäättää ketkä saavat tulla ja lähteä. Hyvä tapa heidän kannaltaan, El tule niin paljon ongelmia valtaväestön suhteen yhtä romaniperhettä siedetään kymmenen on liikaa.
- Palstakaunavasuri
Mutta upeasti vasurien kauna, kateus, katkeruus ja rasistinen viha muita kohtaan nousee koko ajan.
Tänään palstalla mitattu jo 90%- ottakaapa.opiksi
olet käsittänyt jälleen väärin, se on niin sinun tapaistasi.
viestit persuille tällä palstalla eivät ole kaunaa, kateutta, katkeruutta kuin sen enempää rasistista vihaakaan vaan hienovaraista järjen puhumista sellaisille joilla sitä ei ole (90% persuista sitä ei ole)
- VarmaHyljeksintä
Kukaan normaalin järjen omaava ei äänestä SD:tä eikä sen enempää Persujakaan.
Jo järkikin sanoo että Ruotsidemokraateilla (SD) ei ole mitään tekemistä demokratian kanssa, onhan se äärioikeistolainen natsipuolue. Sama koskee veljespuoluetta PerusSuomalaisia.- kuuppavinksallaan
lisäisin tuohon vielä että ovat 100% rasisteja.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 11510253
- 525020
Taas ryssittiin oikein kunnolla
r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html422191Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle
Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘1052048- 261904
Vanha Suola janottaa Iivarilla
Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia131591Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin
Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,411392Känniläiset veneessä?
Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v31981Tiedän kuka sinä noista olet
Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta24973Rakastuminenhan on psykoosi
Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk54967