lempparisi kielletään herkillä paikoilla ?
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/201809052201183748_u0.shtml
Vasta siitä niin iloitsit ja pidt sitä ihan turvallisena mutta ei tainnut ollakaan.
Mitäs Kamuttaja tähän sanot kun sinun
15
329
Vastaukset
- pysytään.totuudessa
On itsestään selvää, että kyseinen aine on syötynä ihmiselle vaarallista. Lapset ja koululaiset pistävät suuhunsa mitä sattuvat löytämään. Ei Kamuttaja ole kirjoittanut, etteikö aine olisi lapsille haitallista. Aloituksesi on täysin tarpeeton ja asiaton aivopieru.
- kuin.salaattia
Myrkytetyt kasvien lehdet ovat syötävässä muodossa.
- eineniitäsyö
kuin.salaattia kirjoitti:
Myrkytetyt kasvien lehdet ovat syötävässä muodossa.
En ole nähnyt missään lasten syövän pihoissa kasvien lehtiä.
- selvää.tekstiä
eineniitäsyö kirjoitti:
En ole nähnyt missään lasten syövän pihoissa kasvien lehtiä.
Sittenhän myrkystä ei ole mitään haittaa.
- Glyfosaatti
Missääs se Kamuttaja ihailee glyfosaattia mie en löyvä yhtään sellsta kirijootusta häneltä. Näkyy sanovan sen olevan syöpää aiheuttava jotta ei kovin ihailevaa. Niin jotta pukkasit pitkän ja haisevan valeen.
- selvää.tekstiä
Kamuttaja. Lieksalainen elintarviketuotanto. Täältä löytyy.
- Lääran
selvää.tekstiä kirjoitti:
Kamuttaja. Lieksalainen elintarviketuotanto. Täältä löytyy.
Laita linkki missä ihailee. Mainitsee kyllä mutta ihailun valehtelet.
- vaikene.valehtelija
Tämänkö sanot ihailuksi höppänä?
Kamuttaja
"17.8.2018 21:41
Vielä täydennän tuosta glyfosaatista, että sen on havaittu aiheuttavan syöpää.
Sen LD50 arvo ei näytä muuta, kuin miten myrkyllistä se on nieltynä, ei mitään pitkäaikaisvaikutuksista. " - ime.tuttia
Kyllä taas aloittaja nolasi itsensä kuten aina ennen. Mitenkä nyt aiot kiemurrella häpeästäsi.
- Tämäkin_mahdollisuus
Mistä häpeästä?
Eiköhän tuo kuulune niihin persooniin jotka ei osaa hävetä tai katua yhtään mitään tekemäänsä, olipa se mitä tahansa. Tämäkin_mahdollisuus kirjoitti:
Mistä häpeästä?
Eiköhän tuo kuulune niihin persooniin jotka ei osaa hävetä tai katua yhtään mitään tekemäänsä, olipa se mitä tahansa.Voi pientä, kylläpä sinua taas "ahisttaa".
- Oletko.huomannut
kamuttaja kirjoitti:
Voi pientä, kylläpä sinua taas "ahisttaa".
Sitä ahistaa erityisen paljon syksyisin ja keväisin.
- Tuomari.Hurmio
Jos aloittajassa olisi yhtään niin sanottua "munaa", tai todellista äijämäisyyttä, niin pitäisi hänen rehdisti tunnustaa, erehtyneensä karkealla tavalla.
- myrkkyjä-syöttää
Joo mutta on kamu varmaan talonjussi kun aina niin paljon tietää maatalouvesta. Silloin kyllä itekn käyttää myrykkyjä.
- Ei.käytä
myrkkyjä-syöttää kirjoitti:
Joo mutta on kamu varmaan talonjussi kun aina niin paljon tietää maatalouvesta. Silloin kyllä itekn käyttää myrykkyjä.
Ei luomuviljelijä käytä myrkkyjä
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Eutanasia?
Kertokaas omia mielipiteitä eutanasiaan liittyen. Onko mielestäsi oikein vai väärin ja miksi?512366Eutanasia - miksi eläimelle sallitaan armokuolema, mutta ihmiselle ei?
Olen pitkään ihmetellyt yhtä asiaa Suomessa. Kun koira kärsii parantumattomasta sairaudesta ja kovista kivuista, eläinlä411153Riikka Purran kaudella nousi bensan hinta yli 2 euron
Muistatteko kuinka edellisen vasemmistohallituksen aikana, ns. Marinin aikakaudella, bensiiniä sai 1,3 euron litrahinnal1755075Veli Sofia teki urosmehiläisen työn
Paljastaessaan kuinka TPS:ssä ei joukkuehenki toimi sooloilijoiden vuoksi, jonka takia koko seura ei pärjää kilpailussa283679Mitäs nyt sijoittajat?
Pörssit laskevat maailmalla Iranin sodan takia ja muutenkin ovat olleet Trumpin vallan alla epävarmat. Ainoa, mikä on no1963524Hjallis Harkimon, 72, Jasmine-rakas, 37, paljastaa suhteen alusta: "Vähän..."
Liikemies, kansanedustaja Hjallis Harkimo ja tuottaja-juontaja Jasmine Pajari ovat pariskunta. He asuvat yhdessä Sipooss453056Unisex-vessat
Ahdistaa. Miksi kaikki pitää tasapäistää tasa-arvon nimissä? Tasa-arvo on sitä, että kunnioitetaan sukupuolien erilaisu1082779Jäit kiinni siitä
että katselet minua. Käänsin pääni, minäkin etsin sinua, ja meidän katseemme kohtasivat. Eikä se haittaa - molemmat ky132148Sosiaalidemokratia romahtanut kautta maailman
nuoret eivät enää kannata järjetöntä aatetta, joten demarien täytyy hakea kannattajia mamuista. Ruotsin sos.demit jo kie372117Jutta Larm, 52, haluaa kumota tämän piintyneen ikämyytin
Oletko samaa mieltä? Jutta Larm on 52-vuotias ja tehnyt pitkän uran yrittäjänä. Hän haluaa kumota tämän piintyneen ikämy191935