Ruotsidemokraattien eilisellä vaalivoitolla ei ole juurikaan mitään merkitystä. Tilanne on se, että mikään muu puolue ei suostu minkäänlaiseen yhteistyöhön avoimen rasistisen ja isänmaallisen natsipuolueen kanssa, joten on todennäköistä, että Ruotsin kokoomus, Sosiaalidemokraatit, Keskusta ja muut maltilliset puolueet liittoutuvat keskenään ja Ruotsidemokraatit jätetään taas eristyksiin oppositioon.
Toinen vaihtoehto on tietenkin uudet vaalit. Ruotsalaiset pakotetaan äänestämään Ruotsidemokraatit ulos vallan keskiöstä ja äänestämään oikein niin, että Kokoomus ja SDP voittavat uudet vaalit.
Ruotsidemokraatit voidaan eristää taas
6
103
Vastaukset
- Eidemokratiassa
Väärin että suuri osa äänestäjistä sivuutetaan, oli se mielipide mikä tahansa.
- allahiäkbar
kuka uskoo valhemediaan uskokoon vaikka joulupukkiin.
- ihanoikein
Ei se ole mitenkään väärin. Ihmisoikeuksien ja kansainvälisten sopimusten sekä kansainvälisen humanitäärisen lain toteutumisen turvaamiseksi enemmistönkin mielipide voidaan jättää huomioimatta ja nataa valta sivistyneelle, kansainvälisesti ajattelevalle vähemmistölle joka tietää paremmin asiat kuin typerä rahvas. Demokratiaa ei tarvitse kunnioittaa. Ruotsissa voidaan pelata peli niin, että Ruotsidemokraatit eicvät nouse hallitukseen ollenkaan. Sen jälkeen Ruotsin isänmaalliset öyhöttäjät voivat vain kieriä kotonaan alastomana lattialla itkupotkuraivarin saaneena kun taaskaan ei kuunneltu isänmaallisia idiootteja.
- Piilomuslimisuodatin
Ei maahanmuuttajat tai edes islam ole rotu, joten maahanmuuton vastustaminen ei ole rasismia, vaan yksiomaan järkevää, sillä auttaminenkin on tehokkainta tehdä lähtömaissa!
... Miksi siis auttaa harvoja kalliilla, kun voidaan auttaa monia halvalla! Miksi siirtää väestöräjähdys Eurooppaan, kun se pitäisi estää lähtömaissa? Miksi lisätä pakolaisuutta, kun sen syitä pitäisi poistaa? Miksi antaa terroristien ja rikollisen tulla ja jäädä kotimaahamme, kun heidän tulonsa voidaan estää ja laittomat karkoittaa? Miksi pilata Ruotsi ja Suomi, kun voimme olla pilaamattakin? Miksi haaskata varamme ulkomaalaisiin oleilijoihin, kun voimme auttaa rehellisikin ihmisiä eteenpäin omissa maissaan? Miksi kotouttaa vaikeasti, hitaasti ja kallilla, kun kotiutus on helppoa, nopeaa ja halpaa? Miksi vaihtaa korkeastikoulutettu ja hyväntahtoinen oma kansamme, kouluttamattomiin ja meille vihamielisiin vierasmaalaisiin? Miksi antaa haitallisen islamin lisääntyä, kun voimme maksajina ja itsenäisenä valtiona olla antamattakin?
Tätä ei muuten voi ymmärtää kuin siten, että päättäjämme ovat joko idiootteja tai piilomuslimeja!!! - sama-meno-
Sehän on ihan niin kuin Suomessa. Täällähän voi kokoomus ja demarit rintarinnan köyhiä kyykyttää, eikä siitä tule mitään sanomista.
Huomionarvoista on, ettei RKP:llä ole mitään roolia Pohjoismaisessa yhteistyössä.
Lähes kaikki puolueet olivat lähettäneet edustajansa Ruotsin vaalivalvojaisiin, mutta RKP:n puoluejohtoa ei siellä näkynyt.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää1413898Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri3523015Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt131937Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa101655Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja41109- 71964
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar38874Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat23811- 44784
- 67779