" Panoksesi 0,10 - 1000 € voit määritellä itse. Pelin kokonaishinnan minimi on 1 euroa."
Veikkaus valehtelee, ei alle 1€ panoksella voi edelleenkään lyödä vetoa, vaikka veikkaus kehui yli vuosi sitten muutoksesta, jonka jälkeen voi lyödä vetoa alle 1€ panoksella.
Veikkaus harjoittaa rahan lypsämistä ongelmapelaajilta ja pienellä panoksella vetoa haluavilta, jotka laittaisivat alle 1€ panoksen.
Äkkiä se 10€ menee 1€ panoksella, kun taas 0,50€ panoksella vetoa saisi lyödä 20 kertaa 10€ pelikassasta, kun taas 1€ panoksella vaan 10 kertaa.
Ongelmapelaaminenhan syntyy isoilla panoksilla lyhyessä ajassa, mitä veikkaus kannattaa.
Veikkaus valehtelee pelipanoksen osalta
VeikausValehtelee
2
232
Vastaukset
- KomisarioPalmu
Rahan käsittelykylujen takia kaikki alle euron transaktiot pitäisi lailla kieltää. Kaupoille ei niistä jää mitään kun pankit ja luottoyhtiöt vetää välistä.
- VeikausValehtelee
Martigate vedonlyönnillä nousee äkkiä panoskoko suureksi, jos 1€ panoksella lähtee liikkeelle, kun panos tuplataan, jos menee väärin ja kerroin täytyy olla vähintään 2, että systeemi toimii ja saa pelatut panokset takaisin, kun systeemi osuu.
0,10 panoksellakin liikkelle lähdettäessä panoskoko äkkiä kasvaa useaan euroon, jos useampi huti tulee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,1055731Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys652572Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.
Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs2411585- 941380
- 1241097
6 vkoa kulunut ilman sua
…ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo8901- 65882
- 66857
- 75798
Salailu jatkuu, poliisi tutkii
Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää17741