KEPUketkulle kenkää Oulussa

Hienoja uutisia! Pihlajalinna Oy irtisanoi Pihlajalinna Oulun toimitusjohtaja Riikka Moilasen (KEPU) välittömästi.

Eilen Moilanen riekkui turpa vaahdossa Oulun kaupunginvaltuustossa "ihmisroskista". Moilasen puheisiin puuttui hänen työnantajansa välittömästi ja nyt Moilainen on entinen toimitusjohtaja.

31

342

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kepurasistit---

      On ne niin hirveitä ne kepurasistit ottakaa ne kiinni

      Jo riittää K-rasismi

    • Soteshow

      Ongelma jää, ei Pihlajalinna ihmisroskaa halua riesakseen, vaan ökylikepuleita hoitaa yrtein, balsamein ja maaherranviroin.

    • Faktaa-pukkaa

      Riikka Moilanen sanoi ääneen sen mitä Juha Sipilä ajattelee.

      Juha Sipilän mottona on ottaa köyhiltä ja antaa rikkaille. Sipilän puheenjohtajuuden aikana Kepusta on tullut entistäkin enemmän vain rikkaiden ja erityisesti Sipilän omia etuja ajava puolue.

      • kokeneita.ovatkin

        Ilman tukia ei maassa rikastu. Kyllä kepu sen tietää.


    • Riku..Aalto

      Minä varasta köyhiltä vuokrina.

      • Valehteleva.keputrolli

        Miksi valehtelet, aina ja kaikesta jatkuvasti?


      • kepulien.varasliiga

        Mutta kepulivarkaiden Nuorisosäätiö varastaa köyhiltäkin ...


      • Rosvoriku
        kepulien.varasliiga kirjoitti:

        Mutta kepulivarkaiden Nuorisosäätiö varastaa köyhiltäkin ...

        Ja ihan rikuna, vai mitä!!!


    • Lestaa.huutava

      Mielensäpahoittaja taas vauhkona.
      Kas kun Kapi ei anna sivustatukea.

      • Saastainenvasuriroska

        Vasurit kiljuu täällä taas katkerana.
        Ihmissaastaksi vertaaminen oli liian totta heille.


      • kepulien.varasliiga
        Saastainenvasuriroska kirjoitti:

        Vasurit kiljuu täällä taas katkerana.
        Ihmissaastaksi vertaaminen oli liian totta heille.

        Sipilän kepulithan ne todella kalliiksi maallemme tulevatkin, sillä me rehelliset veronmaksajat tuemme jokaista maatilaa jo nyt keskimäärin 50 000€ vuodessa ja jokaista maatalouden työpaikkaa 35 000€ vuodessa.

        Ja silti lestapaskiaiset vinkuvat vaan lisää tukiaisia! Hyi helvetti mitä paskaa kepuloiset ovat!


      • eieiei
        kepulien.varasliiga kirjoitti:

        Sipilän kepulithan ne todella kalliiksi maallemme tulevatkin, sillä me rehelliset veronmaksajat tuemme jokaista maatilaa jo nyt keskimäärin 50 000€ vuodessa ja jokaista maatalouden työpaikkaa 35 000€ vuodessa.

        Ja silti lestapaskiaiset vinkuvat vaan lisää tukiaisia! Hyi helvetti mitä paskaa kepuloiset ovat!

        Älä valehtele. Pientilat ei saa juuri mitään. Niitä on 90% maatiloista.


      • Vasemmistosaasta
        kepulien.varasliiga kirjoitti:

        Sipilän kepulithan ne todella kalliiksi maallemme tulevatkin, sillä me rehelliset veronmaksajat tuemme jokaista maatilaa jo nyt keskimäärin 50 000€ vuodessa ja jokaista maatalouden työpaikkaa 35 000€ vuodessa.

        Ja silti lestapaskiaiset vinkuvat vaan lisää tukiaisia! Hyi helvetti mitä paskaa kepuloiset ovat!

        Ja ihmissaasta alkoi heti kiljumaan,
        Osui ja upposi, syvälle saastaan


    • ennustajaeukot

      Kun Kepu ensi keväänä kärsii veret seisauttavan vaalitappion eduskuntavaaleissa, epäpäteviä kepuketkuja aletaan siivota pois eri tehtävistä.

    • Kenkää.perseeseen

      Erittäin hyvä uutinen. Jouti potkiakin pois tuollaisen ihmissaastan joka laukoo tuollaisessa asemassa suustaan järjettömiä sammakoita. Yleensäkin jokainen irtisanottu kepuli on pääosin hyvästä.

      • ainut-hyvä

        Ainut hyvä kepuli erotettu kepuli


      • Kepu-pettää-aina

        Paras Kepuli lienee kuollut Kepuli....


    • Paskalla_on_tekijänsä

      Jopa puolet Kepun nykyisistä kansanedustajista ei hyväksy Sipilän harjoittamaa politiikkaa maan työtätekeviä ja köyhiä kohtaan.
      Juha Sipilä on julmin pääministeri koko satavuotisen itsenäisyyden aikana ja lopettaa toiminnallaan kepun historian suomen ministeripuolueena.
      Kepun kannatus tulee tippumaan alle 10 % ja kukaan ei tee heidän kanssaan yhteistyötä jatkossa. Todenäköistä on, että puolue hajoaa vielä ennen seuraavia eduskuntavaaleja.

      • kepulienKarma

        Eipä vahinkoa tapahtuisi, jos hajoaisi.

        Onhan se mukavaa, jos kepujussit potkitaan yhteiskunnan varoilta elämästä aktiivimallin piiriin nauttimaan puolueensa parhaista hedelmistä.


    • Aktiivitoimia

      Ihmissaasta Riikka Moilanen sai kenkää ja joutuu nyt kohtaamaan työttömien aktiivimallin. Moilasen on haettava vähintään kolmea työpaikkaa per viikko.

      • lestalla.ei-huom

        Lestalla ei ollut mitään huomauttamista ihmisroskapuheista ihmetteli miksi oli erotettu


    • Ihmisroskaaja

      Jos joku persu olisi tuollaista IHMISROSKA-puhetta päästänyt, niin valtakunnan syyttäjät olisi heti kimpussa ja viharikostuomio olisi selviö. Nyt kepulitollisko Sippilä puolustaa oululaista roskapaskaa.

      Nyt huomasi kaikki kuinka kauaksi kepulaiset ja kaikki poliitikot on elämästä vieraantuneet. Nyt vaihtui 10 000 euron kuukausipalkka eduskunnan sopeuttamisrahaan... murusia siis.

      Pihlajalinnahan tekee rahaa juuri ihmisroskalla...

      • Halla-aholle.POLIITTINEN

        Halla-ahollehan tuli POLIITTINEN tuomio vaikka ei ketään ihmisroskaksi edes haukkunutkaan


    • Maa.Kunta.Hallinto

      Tuo on Kepun kiintiövirka, kepuli tulee tilalle, joten ei mitään muutosta luvassa.

    • Teukk

      Eli hän on nyt itse ihmis saastaa, hienoa

      • kokokepu---

        Koko kepu on itsessään epäeettinen laitos


      • Vassaasta
        kokokepu--- kirjoitti:

        Koko kepu on itsessään epäeettinen laitos

        Tuohan oli ihmissaastan kommentti.


    • KauKe-

      Riikka Moilanen on selvää ministeriainesta seuraavaan hallitukseen, niin mahtava oli hänen puheensa Kun se sai kaikki vasurit lähes mielisairaala kuntoon, tuohon ei monikaan keskustalainen pysty.
      Kun ottaa kaikki vasuri valheet pois tuosta moilasen jutusta, niin hän tarkoitti seuraavaa.

      Kaikki oikeat sairaat, vammaiset ja vähäosaiset pitää hoitaa hyvin. He yleensä ovat kotona ja potevat sairauksiaan siellä, hoitajiensa kanssa, näistä ei ole kenellekkään kadun kulkialle haittaa tai riesaa.
      Mutta he joista puhuin olivat itse omalla käytöksellään tehneet itsensä juoppohuluiksi tai huumehörhöiksi. Nämä ovat vaaraksi kaikille muille ihmisille riehuessaan kaduilla ja toreilla.
      Näistä Moilasen sanonta (ihmisroskat) oli liian lievä, mielestäni, sopisi paremmin ihmissaastat.
      Niin törkeitä on usein heidän mellastuksensa, muille liikkujille.

      Kun huumepoliisi pitää ratsioitaan suurempien kaupunkijen nuorisotapahtumissa, niin he ovat sanoneet että huumekoirat sekoaa täysin, niin kovaa on nuorison huumeen käyttö nykyään.
      Kun tämä ryhmä menee autonrattiin, niin ruumiita voi tulla paljon ja vielä viattomista vastaantulijoista. Riikka Moilanen avasi erittäin vakavan asian joka on muhinut pitkään vasemmiston keskuudessa, josta suuret kiitokset hänelle..

    • Kiitoseivassaastalle

      Vasuri ihmissaastat huutavat eläimellisesti, kun totuus heistä tuli julki.

      Kiva nähdä kun nämä saastavasurit paljastavat oikean karvansa....

      • Saastaisetvasurit

        Vasemmistohan itse haukkuu muita ihmissaastaksi.


    • K.Kiuru

      Porissa 300 uutta työtöntä, koska vasemmisto kaupunkiin ei haluta investoida.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      151
      1873
    2. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1776
    3. Joensuun (kaupungin) kiusaamisongelma

      Syrjitään, savustetaan ulos ja kiusataan. Pieneen piiriin ei kaikki mahdu. Tehdään elämästä mahdotonta, jolloin ainoa va
      Joensuu
      38
      1587
    4. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      196
      1208
    5. Olen levoton takiasi

      Enkä saa itseäni rauhoittumaan
      Ikävä
      94
      1205
    6. Archie ja Iida ero.

      Suuri kohujen saattelema rakkaustarina on ohi?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      85
      1168
    7. Evoluutioteoria on varmuudella väärin - monet tutkijat irtisaunoutuvat siitä

      Tutkimuksissa on löytynyt paljon näyttöä siitä, ettei evoluutioteoria ole totta. Monet tutkijat kuitenkin vielä kannatta
      354
      1012
    8. Lakkaa haaveilemasta.

      Oon löytänyt uuden naisen. mieheltä. tutulle. Naiselle.
      Ikävä
      62
      879
    9. Älä stressaa. Rakastan sua

      Eikä tämä tunne mene pois, se on varmaan jo huomattu kumpikin ❤️
      Ikävä
      49
      831
    10. Ois kiva nähdä

      Ja viettää Iltoja sun kanssa
      Ikävä
      50
      826
    Aihe