Ideaalityötön on ihmispaska, roskasta edes hyötyä

Roskat ovat nykyään arvokasta materiaalia, joista materiaalinkäsittely-yritykset käyvät kovaa kilpailua. Se saa kuka eniten maksaa.

Ideaalityötön sen sijaan on paska, hyödytön haittaeläin, joka ei kelpaa mihinkään. Mielestäni meillä keskustapuolueessa pitäisi alkaa enemmän pohtimaan ihmispaskojen loppusijoituspaikkaa. Vesistöihin heitä ei voi jättää, koska rehevöittävät niitä ja tappavat ravut, simpukat ja muut arvonilviäiset. Onko ideoita?
694
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Terveiset sulle vaan sinne kontulan vuokrayksiöön.

Tekeehän sehyvää haaveilla kokoomus naisista

Äänestä

Koskaan ei ole liian huono sää lähteä kaljastamaan t.kaljasieppo

Äänestä

Suurinta ihmispaskaa ovat rikolliset valtioita raha- ja talousjärjestelmällä sortavat pankkiirit. Ei noiden työttömien elättämiseen kulu kuin murto-osa siitä mitä nuo ahneet isorikkaat vievät valtioilta. Nähtiinhän se jo kansallissosialistisen Saksan talousihmeestä, kuinka kansakunnan rikastuminen on mahdollista ilman noita pankkiireja ja heidän rahajärjestelmäänsä.

Äänestä

Kokpanssien ja kepukokpanssien sosiaalirasistinen vihapuhe eli työttömien, köyhien ja huono-osaisten leimaaminen ja syrjiminen on saanut uudet mittasuhteet porvarihallituksen aikana. Porvarihallitus on tehnyt siitä hyväksyttyä toimintaa. Ei ihme että ihmisroskasta aletaan puhumaan jo julkisestikin, eikä vain kokoomuksen ja kepun sisäpiiritapahtumissa.

Äänestä
  • Ja sinä hoet "pansseja", joten vihapuhe vaikuttaa molemminpuoliselta. Tosin sinä osut huomattavasti heikommin, mutta minkäs sitä ihminen aivokapasiteetilleen mahtaa.

    Äänestä

Kunhan nyt aloittaja tajuaisi kuinka typerä onkaan.Toivottavasti kolhuja hälle tulee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


paskalla.ei.arvoa kirjoitti:

Roskat ovat nykyään arvokasta materiaalia, joista materiaalinkäsittely-yritykset käyvät kovaa kilpailua. Se saa kuka eniten maksaa.

Ideaalityötön sen sijaan on paska, hyödytön haittaeläin, joka ei kelpaa mihinkään. Mielestäni meillä keskustapuolueessa pitäisi alkaa enemmän pohtimaan ihmispaskojen loppusijoituspaikkaa. Vesistöihin heitä ei voi jättää, koska rehevöittävät niitä ja tappavat ravut, simpukat ja muut arvonilviäiset. Onko ideoita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu