EU on joutumassa Kiinan suunnitelmien panttivangiksi ja tästä kärsii eniten tavallinen suomalainenkin sähkönkuluttaja. GEIDCO-lobbausyhtiön suunnitelmien pitäisi perustua tasa-arvoisuuteen ja molempien osapuolien etuun, mutta nyt EU näyttää taas joutuneen hyväksikäytetyksi.
Hallituksessa oli Orpo, Rinne, Ville Niinistö, Paavo Arhinmäki ja A-M Henriksson. Täydellinen joukkio ihmisiä, joita voi vedättää. Pekka Haavisto oli myös mukana.
ÄÄnestäjät muistakaa, ketkä myivät sähköverkon.
6
89
Vastaukset
- YksityinenPelastaa
Arhis oli ainoa joka vastusti. Vassut on yleensäkin kehityksen jarru.
- Puheen_vaimennuttua
DonaldTruth kirjoitti:
Miten Arhis vastusti? Sammuiko kuitenkin pöytään?
alkoi kuulua outoa rutinaa, ja sitten tuolin alle muodostui laajeneva ruskea lammikko. Suunnaton PASKAN haju täytti kokoustilan, ja ripeimmät evakuoituivat ulos. Hitaammat könysivät nurkkiin oksentamaan.
Se vasta oli näky se. Puheen_vaimennuttua kirjoitti:
alkoi kuulua outoa rutinaa, ja sitten tuolin alle muodostui laajeneva ruskea lammikko. Suunnaton PASKAN haju täytti kokoustilan, ja ripeimmät evakuoituivat ulos. Hitaammat könysivät nurkkiin oksentamaan.
Se vasta oli näky se.Tarkoittaako se sitä, että Paavo esitti haisevan vastalauseen?
- menikuinelokuvissa
DonaldTruth kirjoitti:
Miten Arhis vastusti? Sammuiko kuitenkin pöytään?
Kyllä Arhiksella ainakin alahuuli väpätti, oli oikein äänestyttänyt talouspoliittista valiokuntaa. Hallituksen ministerivaliokunta ei Arhiksen kiukuttelusta huolimatta tulkinnut sähköjakeluverkkoa Fortumille merkittäväksi liiketoiminnaksi, joten sen ulkomaille myynti oli helppoa ja vaivatonta. Vain nykyiset Carunan asiakkaat joutuivat kärsimään.
Pekka haavisto oli mukana myymässä sähkönjakeluverkkoa. Kriisin puhjetesa ulkomainen toimija voi katkaista sähköt koko verkon alueelta. Pimeyden turvin tullaan sitten maahanlaskujoukkojen avulla ja vallataan alue. Hyvä Haavisto ja muut valopäät.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ootko nainen noin mustis musta
Onhan se toki imartelevaa kun olet kaunis ja kaikkea muutakin, mutta ehkä vähän kummallista, kun ei varsinaisesti olla t917485- 373977
- 453520
- 2362814
Kauan säkin jaksoit
Minun perässä juosta. Kunnes pahoitit mielen. Kuinka monta anteeksipyyntöä olet vailla? 🧐402662- 452492
- 1322401
Miksi kaipaat
Ja olet elämässäni vielä kaiken tämän jälkeen? Eikö kaikki ole jo selvää välillämme?292289Askanmäessä Huippu esitys
Kävimme Ystävien kanssa Askanmäen kesäteatterissa. Kaikki tykättiin esityksestä aivan valtavasti. En varmaan koko vuonna202248- 451972