Saa tulla tähän ketjuun ilmottautumaan.
Kerro omin sanoin aiheesta. Miten koet nykyisen suosiosi?
Kerro omin sanoin aiheesta. Miten koet nykyisen suosiosi?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Onhan se mukavaa olla suosittu. Ja jos kansa jostain syystä alkaisi valittamaan, tarvitsee vain järjestää galluppeja, joissa ollaan kaikkien aikojen paras ja suosituin hallitus.
Ja on muuten suomen historian sosiaalirasistisin köyhiä, huono-osaisia sekä työttömiä leimaava ja syjivä vihapuhehallitus. Toki myös vihateko. Ei turhaan ollut ensin nimi SSS eli paremmaksi SS:stä ja myöhemmin muuttui jo SOS-hallitukseksi, hätätilaanhan he ovat Suomen laittaneet. Kokoomusmoguli Eero Lehden Taloustutkimukselle monipolisoidut kannatuskyselygallupit Yleltä, HS:sta, IS:sta ym. propagandavaltamedialta kertovat että hallitus hoitaa kaiken parhaiten ja on suosituin. Voideltu isolla rahalla ja kokoomustilla hillotolpilla muutakin kuin punanaamaisen kestoirvistävän Timpan naalia.
Suosittu tai ei samat rahat ollaan aina maksettu.
"Onko täällä ihmisroskia paikalla?"
Meinaatko muitakin kuin sinä?
No shit, Sherlock!! Kysymys on selvästi monikossa. Vedä siitä omat johtopäätökset.
Ei meitä persuja kukaan suosi.
450 kk elän, että silleen. ihmisroskiiiiiiii
Ei jouda nyt pitempiä puheita pitämään kun kiljun käynnistys on juuri nyt herkässä vaiheessa.
Minä olen. Sain juuri kenkääkin joten nyt olen hyödytön ihmisroska.
Oliko millanen kengän koko.
duunari. Ilman mitään isompaa omaisuutta, rikkaita sukulaisia tai poliittisia kytköksiä.
Olen siis Moilasen katsantokannan mukaan ihmisroska. Niin on moni muukin suomalainen.
Mutta kiitos Moilasen ulostulon, olen nyt ainakin tietoinen mitä hän ja hänen kaltaisensa ajattelevat meistä tavallisista suomalaisista. Ja aion tehdä lain rajoissa moniakin asioita estääkseni natsipuolueen jatkon vallassa.
Hienoa. Vasemmistoliitto onkin auringonlaskun puolue jo ennestään.
Ihmiset vain samaistuu tuohon natsi ajatteluun. Sekin on nähty jo. Jos perustuslakia rikotaan nuokinnatsit joutaisi hornan tuuttiin. Kaikki sen tietää. Pyhällä hengellä kun ei kukaan elä.
Pyhällä hengellä kukaan ei myöskään mene minnekään. Siinähän hoette sitäkin.
Minä myönän olevani niin viinapirun uhri, kuin myös mielentervyesongelmanen. En koskaan tule kuntoutumaan, koska en saa naista kuntouttamaan minua lääkeistä lihoaiseni takii. Ennudte on todella huono parantaa skitsofreniastan, ihan vain siksi koska en saa Naista luotua elämääni.
Ihan mukaavaa olla vain ihan tavallinen tallaaja, ja varsinkin osata pitää mölyt mahassaan.
Aloita viinanjuonti, saat sisältöä elämään!
Joskus kokeillu, Alkaa vaan nukuttaa, ei tappeluttaa.
Oon ihan ihmisroskanatsaa kadulla.
Pää pystyyn. Ole ylpeä suosiostasi. Huomenna olet jo "eilisen uutinen".
Pilasit päiväni, en uskalla enää mennä kaupassakaan käymään, kun pelkään silmänkatsetta niin paljon että se sattuu kehooni.
Onko pakko olla noin empatiakyvytön, meitä syrjäytettyjä kohtaan?
Karaistu! Kasvata Teflon-pinta, niin mikään ei tartu.
Leuka rintaan ja kohti uusia pettymyksiä. Kyllä se siitä...
"Reippaina käymme rekkain alle"... vai miten se nyt oli?
Kiitos kannustuksesta, tosi otan sen kehotuksena itsemurhaan. Siihen olen jo Ylilaudallakin jo tottunut.
Tee ryhtiliike. Vaikka provoillaan, älä provosoidu. Vahvistu ja voimaannu. "Ei saa jäädä tuleen makamaan!"
Joutuisin tekemään Kansani ryhtiliikkeen, se on vaikeammin tehty kuin sanottu. Menen hikikomeroon kaltaisteni seuraan voivottamaan kohtaloani.
Mää tumputan aina silloin tällöin. Tulleekos silleen lopuksi pelkäksi jätteeksi?
Stop! Lopeta heti! Pilaat ranteesi ja tuhoat puhtoisen mielesi!
Likipitäen kaikki suomalaiset ovat kepun miljonäärien näkemyksen mukaan ihmisroskaa. Jätettä, joka pitää kaasuttaa ja uuneissa polttaa, ellei tuota tarpeeksi rahaa kepumiljonäärien jo ennestään pöhöttyneille salaisille pankkitileille.
Puhut vähän, mutta asiaa. Näinhän se menee.
Porsaita äidin oome kaikki....
Näin on, ei kepua ilman tukea.