https://hs.mediadelivery.fi/img/978/822e1223cd104544ae7c682d1a04825b.jpg
Aalto ei pidä hänestä otettuja rohkeita yökerhokuvia ongelmallisena oman puheenjohtajuutensa kannalta. Ruotsissa vietetään parhaillaan pride-viikkoa, jonne Aalto oli saapunut kutsuttuna.
Vaalit tulossa. Täytyy vahvistaa oman kannattajakuntansa uskoa.
Mutta se vain saattaa jäädä pieneksi.
Voisi olla, että puolustaa myös poliisin estämistä ja lentojen häiriköintiä, joilla palautetaan mm. vakavista rikoksista tuomittuja ulkomaalaisia. Varsin jännä tyyppi lainlaatijaksi eduskunnassa.
Kun uskottavuus menee, sitä on vaikea palauttaa. Tuon kuvan jälkeen, harva pystyy suhtautumaan Toukoon vakavasti otettavana poliitikkona.
Joko Toukolla oli mulkku käsillä
4
198
Vastaukset
Lähettäkää nyt toimittaja armeija Ville Niinistön ja Emma Karin oven ulkopuolelle haastatteluja kinuamaan. Toukon kutukämpän eteen paparazzi ryhmä. Pitkällä putkella voi kuvata.
pitää ikuistaa puoluejohtajan poliittisen uran loppu. Oppositiojohtaja ei voi uupua.Touko sijoittelee kristallia. Hän on juonut vasta yhden oluen, joten en suosittele edes sitä yhtä. Tuohon känniin Teuvo Hakkarainen tarvitsee ison pullon kirkasta. Mitä juo Vasemmiston Arhinmäki ja Andersson, jotta saavat paidan pois päältään.
- 1111122222
Vasuri tarvii pari purkkia rauhoittavia sekä tölkin koffia, nuo riittää vasurille. Toinen vaihtoehto on mari-sätkä. sen voimalla se livikin sekoili sunnuntai "kännissä".
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1615247Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv852763Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?921771Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko91216- 49995
- 66912
Mitä tarkoitat
”Silti koen sinulta puuttuvan jotain, joka kutsuu minua antamaan sinulle juuri sitä.”23908- 21903
Olet mies aika ailahteleva luonteeltasi
Olen nähnyt kuinka olet iloinen, sosiaalinen ja osallistuva. Autat ja kannustat muita. Ja sitten olen nähnyt kuinka istu122903Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N75873