Joko Toukolla oli mulkku käsillä

Pelle.mitäänsanomaton

https://hs.mediadelivery.fi/img/978/822e1223cd104544ae7c682d1a04825b.jpg

Aalto ei pidä hänestä otettuja rohkeita yökerhokuvia ongelmallisena oman puheenjohtajuutensa kannalta. Ruotsissa vietetään parhaillaan pride-viikkoa, jonne Aalto oli saapunut kutsuttuna.

Vaalit tulossa. Täytyy vahvistaa oman kannattajakuntansa uskoa.
Mutta se vain saattaa jäädä pieneksi.

Voisi olla, että puolustaa myös poliisin estämistä ja lentojen häiriköintiä, joilla palautetaan mm. vakavista rikoksista tuomittuja ulkomaalaisia. Varsin jännä tyyppi lainlaatijaksi eduskunnassa.
Kun uskottavuus menee, sitä on vaikea palauttaa. Tuon kuvan jälkeen, harva pystyy suhtautumaan Toukoon vakavasti otettavana poliitikkona.

4

213

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Lähettäkää nyt toimittaja armeija Ville Niinistön ja Emma Karin oven ulkopuolelle haastatteluja kinuamaan. Toukon kutukämpän eteen paparazzi ryhmä. Pitkällä putkella voi kuvata.
      pitää ikuistaa puoluejohtajan poliittisen uran loppu. Oppositiojohtaja ei voi uupua.

    • Touko sijoittelee kristallia. Hän on juonut vasta yhden oluen, joten en suosittele edes sitä yhtä. Tuohon känniin Teuvo Hakkarainen tarvitsee ison pullon kirkasta. Mitä juo Vasemmiston Arhinmäki ja Andersson, jotta saavat paidan pois päältään.

    • 1111122222

      Vasuri tarvii pari purkkia rauhoittavia sekä tölkin koffia, nuo riittää vasurille. Toinen vaihtoehto on mari-sätkä. sen voimalla se livikin sekoili sunnuntai "kännissä".

    Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      135
      2017
    2. Miltä ne katseet tuntui?

      😇
      Ikävä
      121
      1415
    3. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      140
      1170
    4. Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan

      Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v
      Maailman menoa
      319
      1165
    5. Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?

      Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni
      Ilmajoki
      63
      1122
    6. IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!

      Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk
      Maailman menoa
      0
      1112
    7. Miten pääsee ujon naisen pään sisään?

      Siis tosi tosi tosi ujon...
      Ikävä
      141
      1089
    8. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      49
      1079
    9. Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !

      Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast
      Kaste
      470
      947
    10. Milloin bikineistä

      Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet
      Maailman menoa
      98
      935
    Aihe