Ymmärrän, etteivät palstalla vatvovat kaikenkritisoijat välitä uskosta ja hengellisyydestä, mutta mikä hyöty on uskovalle lähteä vuosi vuosien perään uudelleen mukaan henkilöihin kohdistuviin herjausketjuihin mukaan?
Herjausketjujen hengellinen hyöty?
13
230
Vastaukset
- et.silleen
Palstan modejen tehtävä ei muuten ole hengellisyyden puntaroiminen, toisin kuin sinä näytät tietävän tuonkin parhainten, vaan se, että onko kirjoitus asiallinen.
Samaa mieltä olen kyllä tuosta, että ihan paskaa ovat nämä henkilöihin kohdistivat aloitukset. Tosin lienevät sen yhden ainoan ihmisen tuotosta.- havainto
Tämä koko palstahan on henkilöiden rääpimistä ja mollamista. usko.vainen saa joka päivä paskaa niskaansa ilman mitään syytä.
- viimeinen.tuomio.2
havainto kirjoitti:
Tämä koko palstahan on henkilöiden rääpimistä ja mollamista. usko.vainen saa joka päivä paskaa niskaansa ilman mitään syytä.
Joo. Kyllä sinne voisi lorottaa kustakin sekaan, niin olisi vähän vaihtelua.
Voisin kysyä, että minä h y ö t y koko tästä palstasta on🤔❓
- Hahhahhaa
Kyllä täällä on ollut hyviäkin aloituksia ja kirjoituksia. Sinä kyllä voisit mennä jauhamaan paskaasi jonnekin muualle. Sinua ei jäisi kukaan kaipaamaan:)
No voi kun ei edelleenkään olla sama ihminen. Tyhmempikin tuon kyllä näkee jo kirjoituksista mutta niin joo, sinähän olitkin se joka oli olevinaan ruotsinkielinen äidinkieleltään tai sillä selittelit jotain virheitä, mutta sehän loppui sitten siihen kun ruotsilla sinulle vastasin.
- viimeinen.tuomio.2
Tuo tuli varmasti ihan sydämestä tuo freudilainen lipsahdus "minä hyöty" :DDDDDDDDDDDDDDD
Usko.vainen. ota seuraavaksi nimimerkiksesi MINÄ.MINÄ.MINÄ niin ei jää epäselväksi kenestä tällä palstalla on kysymys ja kuka on suurempi kuin Jeesus :D
Kippis Cola Zeroa sinulle :D - kysyn
Hyöty tästä palstasta on, että täällä voi keskustella luterilaisuudesta ja kristinuskosta ylimalkaan ventovieraiden mutta sanavalmiiden ihmisten kanssa. Valitettavasti keskustelu menee usein tuolle tasolle, jolla puhutaan ulostamisesta tai muuten käytetään vastenmielisiä kielikuvia.
- olen.huomannut
kysyn kirjoitti:
Hyöty tästä palstasta on, että täällä voi keskustella luterilaisuudesta ja kristinuskosta ylimalkaan ventovieraiden mutta sanavalmiiden ihmisten kanssa. Valitettavasti keskustelu menee usein tuolle tasolle, jolla puhutaan ulostamisesta tai muuten käytetään vastenmielisiä kielikuvia.
No, jos keskustelee ventovieraiden ihmisten kanssa bussissa tai torilla luterilaisuudesta, ei yleensä päädy puhumaan ulostamisesta. Että sillä tavalla tämä(kin netti)palsta on niin ihan erilainen.
- viimeinen.tuomio.2
Tänään voisi vetää kännit.
- viimeinen.tuomio.2
Siinähän vetelet, kopio :D
Montakohan litraa Cola Zeroa sinulta tällä kertaa siihen menee?
Tällä palstalla keskustellaan ylipäätään ottaen hyvin vähän. Pääsääntöisesti tämä on pelkkä parin trollin terapiapaikka.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit866023KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3215155Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja202658Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei512605Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852831842Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1031669Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro171521- 1101511
seurakunnan talouspäällikön valinta meni perseelleen
Nyt on ihan pakko kyseenalaistaa tuo Kemijärven seurakunnan päätös talouspäälliköstä. Valitulla ei ole talouspuolen osaa1191412Olen ihmetellyt yhtä asiaa
Eli miksi naiset ovat niin pelokkaan tai vaitonaisen oloisia minun seurassani. Se sai minut ajattelemaan, että olen epäm1331393