Mikä ihmeen persuvihamielinen trollaus täällä on käynnissä? Syytetään Persuja hallituskelvottomiksi, petturuudesta ja Jussi Halla-ahosta. Yhtä hyvin voitaisiin demokratian vastaisesti kieltää vihreys ekoterrorismin ja suvakkiuden vuoksi hallituksesta. Siniset olivat vastuussa petturuudesta eivät persut. Mutta nyt on puolue puhdistettu luopioista. Jussi Halla-aho taas on suuri ajattelija, joka osaa esittää asiansa kiihkottomasti ja fiksusti.
Ajatelkaa nyt, ellette ole vihreiden tai kokkareiden puoluelistalla, kuinka vanhat puolueet ovat riistäneet ja pettäneet Suomea ja sen kansaa jo vuosikaupalla.
Mutta, jos ei persut kelpaa, niin ainahan on IPU, SKE, Siniristin liitto, reformi - ei ole syytä äänestää vanhoja puolueita, tarvitsemme vallankumouksen.
Ajatelkaa nyt, ellette ole vihreiden tai kokkareiden puoluelistalla, kuinka vanhat puolueet ovat riistäneet ja pettäneet Suomea ja sen kansaa jo vuosikaupalla.
Mutta, jos ei persut kelpaa, niin ainahan on IPU, SKE, Siniristin liitto, reformi - ei ole syytä äänestää vanhoja puolueita, tarvitsemme vallankumouksen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Jos väri sattuu olemaan eri ku valkoinen tai kannattaa orjatyötä niin trollia pukkaa.
Unelmasosialismi ei ole vieläkään toteutunut, siksi meillä menee kehnosti. Kaikki ovat syyllisiä siihen, että Neuvostoliittokin hajosi eikä Suomessa jaeta rahaa joka puolelle. Vihreitten huippusuojelutyökin on ihan pielessä, Jäämerellä joku kauhea maa kalastaa ja nostaa öljyä, joka ei tule Suomeen, niinkuin luonnonsuojelija oletti!
Mutta kaikki sujuu paremmin, kunhan nostetaan verotusta, vähennetään peruspäivärahoja ja muita tukia. Autamme matuja ja suojelemme perunapenkkejä ja Alkoa. Luomutuotteet ennenkaikkea!
Emme tarvitse vallankumousta. Olemme maailman rikkaimpien joukossa jo nyt.
Kaikki vallankumoukset tuhoaa kaiken kehityksen. Mikä muuten on ero vasuri ja persuvallankumouksella? Ei mikään! Siispä ne ovat samoja agitaattoreita ja kansanvihollisia eri säkkikaavussa!
Kyseessä o jo pari-kolme vuotta sitten anarkistien varisverkosto-sivulla masinoitu "isku" suomi24-palstoille, kun täällä kuulemma on liikaa "natseja". Siitä asti täällä on yksi tai kaksi täysin mielisairasta vasuria riehunut aamusta iltaan. Ja kuten jutuista näkee, on tyyppi täysin vajaa päästään.
Palstan vakio persuTROLLi taas luulottelemassa kun ei ota lääkkeitään. Se on latvakakkonen persukouhottaja.
Millä oukeudella persut luulee saavansa kritiikittä täällä valehdella? Sitten muka uhriudutaan?
Kummallista ajatuksenjuoksua.
Puhut nyt ihan selvästi vassareista, hörhö. Jokaisen teistä suvakkivajakeista saa hiljennettyä pelkillä faktoilla. Harmi vain että se vähä-älyisen luupääkomukan turpa ei pysy kiinni ennen kuin suljetaan lopullisesti.
Persupökiö taas uhoamassa kännipäissään.
No tuossapa syy jättää persut pois vallasta. Emme tarvitse lisää rikollisia kaduille.
Trolleja yhdistää se ettei niillä ole mitään järkevää sanottavaa ja ne mitä ne sanoo on valetta.
Kuten sulla. Puhut taas itsestäsi.
Totuuden sanominen satuttaa joskus. Silti tosiasioiden tunnustaminen on kaiken viisauden alku.
Totuus on myrkkyä suvakeille.
Persujen "totuus " on skeidaa.
Persutko kaipaa oikein kehuja mamujen tänne rahtaamisestaan?
Persut puhuvat totta kyllä islamisaatiosta, mutta kannattavat silti islamisaatiota aiheuttavien pankkiirien hallussa olevaa rahajärjestelmää. Eli ovat valeoppositiota.
Pakkohan persut on kannattaa islamisaatiota. Persujen hillotolpat jo puolue on valtion verorahojen varassa. Ja niitä persut ei saa kuin matuista kohkaamalla.
Is bisnes?