Sopansotkemista & Taikinanvatkaamista

AperitaAatu

Toosan eri kanavien ruokaohjelmat täyttä kuraa.
Kaikenmaailman sopansotkemista ja taikinan vatkaamista.
Julkkiksien kanssa ja ilman julkkiksia.
Ei noilla ole ruuan kanssa mitään tekemistä.
Kilpailuja toistensa perään.
Yksi huutaa keittiön nurkassa naama punaisena ja hyppii tasajalkaa.
Ottaa kellosta aikaa,muut juoksee ympäri keittiötä,kun kevätkiimaiset pullopersesiat.

Ainoa ruokaohjelma,joka on toosasta tullut on Veijo Vanamon ja Jaakko Kolmosen ohjelmat.

8

418

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Tintsku

      Niinpä ja kaiken huippu oli se Komediakeittiö. Tietenki Hedberg oli päässy sinnekkin kauhanvarteen.

    • tyutut

      Kun kuka tahansa vääntää jotain sapuskaa televisiossa, se on heti huippukokki. Loistava esimerkki on Vappu Pimiä joka tituleraa itseään ammattikokiksi vaikka ei minkäänlaisia opintoja alalta.

    • Tintsku

      Saaristokokki oli mielenkiintoinen ja asiallinen ruokaohjelma. Harri Syrjänen on muutenkin oikea mies paikallaan tommosissa kokkausohjelmissa.

    • JaskaPontti

      Jep,,Harri Syrjänen on poikkeus noissa soppansotkemisohjelmissa.
      Rento meininki,eikä mitään ylimääräistä koheltamista.

    • Anonyymi

      Voisiko yhdistää pari mennyttä ohjelmaa, juontaja heiluisi koko ajan ja huutaisi tauotta "NAMNAMNAMNAMNAMNAMNAMNAM!!!!" - se sopisi ruokaohjelmaan täydellisesti....

    • Anonyymi

      Ainoa ruokaohjelma jota saatoi katsoa, oli riistaruokia. Kokki ja metsästäjä lähtivät yhdessä metsästysreissulle ja saalis valmistettiin samalla reisulla ruoaksi. Ilman saalistakin jäätiin ja varalla oli pakastettuna eriskummallisia eläimiä, jotka sitten valmistettiin ja syötiin. Tanskalaisia taisivat miehet olla.

    • Anonyymi

      Master Chefissä valtava hävikki, kokonaisia kaloja tai lihaa juostaan ruokavarastosta ja pikku nöttönen saadaan aikaan. Järkyttävää!!!!

      Vielä hurjempaa on Burgerimiesten touhu. Ympäri Suomea, Skandinaviaa ja nyt Amerikkaa ajetaan ja ahmitaan roskaruokaa. Pojat ovat aikamoisen tuhdissa kunnossa ja Herlevi jo aivan tilt, puhuessaankin hengästyy. Sanoihan Riku Nieminen juontaessaan Suurin pudottajaa, että Aksu on herlevin lihava, kun ei ihan suoraan sanonut että helvetin. Ja todellakin ahmivat rumasti. Siinä sitä on esimerkkiä Suomen ylipainoiselle kansalle - ihailkaa nyt näitä suuria ruokaguruja ja tehkää perässä.

      • Anonyymi

        Ja mihin menee ne ruokavarastossa olevat tuoreet vihannekset ym. eivät monen jakson ajan ole tuoreita?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa

      10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö
      Maailman menoa
      262
      9849
    2. K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä

      vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon
      Maailman menoa
      184
      5584
    3. Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen

      Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos
      Maailman menoa
      161
      5181
    4. PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT

      * * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *
      Maailman menoa
      71
      4848
    5. Ootko sä nainen suuttunut

      jostain? Harmi jos tullut väärinkäsityksiä.
      Ikävä
      212
      2419
    6. Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää

      Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.
      Ikävä
      12
      2259
    7. Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen

      Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell
      Maailman menoa
      305
      1903
    8. Minkälainen auto

      Kaivatullasi on? Väri/Merkki? :)
      Ikävä
      90
      1587
    9. Menen nyt koisimaan

      Ja en ehkä palaa tänne. Asia on nyt loppuunkäsitelty ja totuus tuli ilmi
      Ikävä
      21
      1585
    10. Kuinka rakastunut olet

      Ja kehen?
      Ikävä
      41
      1143
    Aihe