tämä tapahtuu meillä ? somalit käyvät lomamailemassa somaliassa,jos sinne menään lomalle sinne voi jäädäkkin maa on turvallinen miksi he ovat vielä tällää.
Norja palauttaa 1600 somalia milloinka
Somalitpoismaassta
13165
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Suomalaiset persuloiset, joilla tunnetusti on tietoa historiasta vain niiltä osin mitä Isä-Timo heille kertoi ja jota Perussuomalaisen puolueen propagandakoneisto tuotti. Suomalaiselle persusakille se oli ja on edelleen kritiikittömästi Pyhää Sanaa, palvovat Hitleriä, Kosolaa ja myös Elias Simojokea kuin uskovaiset omia mooseksiaan ja paavaleitaan.
Hauska nähdä miten sairas tämä yksi äärivassu voi olla .
Ei mitään tervettä tuossa sairaassa horinassa.
Tuossa suvalle LÄHIHISTORIAA, stalini meni jo.
https://yle.fi/uutiset/3-10102351
Mooses Lipponen lupasi että somalit lähtevät maasta heti kun maa on turvallinen palata. Oliko taasen demarin suuri valhe jota ei ollut tarkoitus koskaan lunastaa.
Suomestahan pitää myös palauttaa 50.000 vasemmistolaista takaisin venäjälle.
Turhaa porukkaa Suomessa..
Somaleita ja vasureita emme tule kaipaamaan somalit menkööt kotiinsa ja vasurit venäjälle sehän on heidän ihannemaansa aikoinaan täältä oli kova tunku sinne ihannemaahan menkää sinne johan te olette jo täällä pilanneet maisemat .
kansan raivolta ja passita hänet Somaliaan ennenkuin kansa repii heidät kappaleiksi.
20 000 persulin karkottaminen oligarkki Putinin helmaan puhdistaisi myös Suomen ilmastoa.
Persuilla on toki mahdollisuus mennä itsekin vaikka Uralille saakka. Se on virsi joka Isä-Timon juttujen taustalla luurasi.
Oles nyt loisryssävasuri hiljaa!
Turvapaikkakäsite on menettänyt merkityksensä ainakin suomessa, virossa ja tanskassa annetaan olla niin kauan kun maassa olot rauhoituvat sitten takaisin .Miksi ihmessä somaleita on täällä elätetty jo kolmekymentä vuotta eikö vieraan olisi aika lähteä kotiinsa.
Irakilaiset eivät tahdo maahansa omanmaan kansalaisia miksi he eivät niitä halua,onko somaliassa sama tilanne kun heistä on eroon päästy ei heitä maahan hyväksytä .
1600 syytä ILOITA!
Kun se taphtuisi meilläkin ja mahdollisimman pian suomi ei näitä joutilaita elättiä eitarvitsemihinkään.
Tätä ilonpäivää tässä odotellaan ei yhtäkään somalia ei maassa näy