Terrorismivahinkoihin rahasto!

Suomessa alettu puuhaamaan terrorismivahinkoihin rahastoa. Paras tapa välttyä terrorismivahingoilta on kysyä Halla-aholta, miten terrorismia parhaiten torjutaan.
Palautetaan kaikki potentiaaliset terroristit. Profilointi on helppoa. Hyvässä fyysissessä kunnossa olevat pakolaiset palautukseen. Jätetään naiset ja lapset.

Rahasto tarvitaan urheilijoille, jotka elävät köyhyysrajalla. Pakolaista tuetaan enemmän, kuin huippu-urheilijaa.

RKP:n talutusnuorassa kulkeva vihervasemmisto on Soinin kimpussa, hänen vapaa-aikanaan osallistumisesta tilaisuuteen. Soini on hoitanut ministerin tehtävänsä hyvin.
Hallitus on saanut Suomen talouden hurjaan nousuun. RKP:n johtama jarruosasto on pidettävä oppositiossa, jottei hyvä kehitys taas vesity.

0

59

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa

        Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site
        Maailman menoa
        138
        6295
      2. Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia

        SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto
        Maailman menoa
        69
        5224
      3. Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?

        Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost
        Maailman menoa
        14
        3675
      4. Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.

        https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi
        Maailman menoa
        121
        3270
      5. Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa

        sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT
        Maailman menoa
        109
        2403
      6. Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa

        Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat
        Maailman menoa
        71
        2276
      7. Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla

        Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku
        Maailman menoa
        1
        2018
      8. Persut pettävät ja valehtelevat aina

        Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val
        Maailman menoa
        27
        1618
      9. Sinä et halunnut sitoutua

        Samalla tavalla kyin minä ja koen vihdoinkin että se on ihan ok. Sitoutuminen merkitsi meille erilaisia asioita, eikä ne
        Ikävä
        16
        1243
      10. Onko kaivattusi spesiaali?

        Millä tavalla ja miten?
        Ikävä
        80
        1164
      Aihe