RKP johtaa ateistisen vihervasemmiston hyökkäystä Timo Soinin uskonnollista vapautta vastaan.
He suosivat islamia, jonka uskonnon varjolla saa tehdä mitä tahansa.
Uskovaisten pitää hylätä RKP.
Soinilla ei ole uskonnonvapautta!
7
266
Vastaukset
Soinilla on oikeus uskoa ihan mihin vaan, mutta edustaessaan maata ministerinä ei julkinen sukupuolielinhelikopteri toivottua käyttäytymistä. Samoin uskonharhaan perustuvan maailmankuvan olisi syytä pysyä kodin seinien sisällä, koska ei tuo sika ainakaan minun maailmankuvaani edusta.
Soini on valittu eduskuntaan noine mielipiteineen, joten jonkun vasemmisto hörhö porukan ei pitäisi asiaan puuttua. RKP on hylännyt uskovaiset.
- juupaseipäs-soini
Soini on pahin takinkääntäjä.
Kaikkein hullunkurisinta on, että edellis vaalikaudella RKP:tä ei haitannut lainkaan, mitä sekoja Päivi R. milloinkin suustansa laski.
Nyt kun eivät ole hallituksessa, niin pitää jäpättää.
Ja toki Soini on saanut RKP_läisen vihan päällensä jo monta kertaa muutenkin.
Lisäksi Soini toteuttaa väärää uskontoa.
Kaikkihan sen tietää, että kristillinen usko on koaliitiossa ruotsinkielisen kulttuurin kanssa.Tuntuu, että RKP on yhdistynyt muslimien kanssa. Ainakin nuoret naiset ja itseasiassa myös jo toiselle kierrokselle ehtineet naivat muslimin.
RKP.n edustajat hyväksyvät muslimi Yazan Onarin hyökkäykset kristittyä naista kohtaan.
Onko RKP hylännyt kristillisyyden?- havaittu
Steve Bannonilainen teekutsuliike levittää valeuutisia Euroopan puolella. Paljonko saat trollikirjoittelusta palkkiota ?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Saana airola ja. muusikko spekulaatiota
Saara airolan kirja muusikko mies. Oisko redrama tai lauri tähkä? Saana oli 13 v vuonna 2014 Tekoäly sanoo : tähkä Julki131474Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2571425- 1071125
Jos saisit palata takaisin johonkin vuoteen
Mikä vuosi se olisi? Ja mitä siinä hetkessä tapahtuisi?1211071- 76746
Miksi ETTE suostu selvittämään . . . . . ...
Asioita jotka jääneet selvittämättä toisen osapuolen kanssa? Kertoisitteko miksi ette suostu? Vaikka teidän mielestä168701- 131635
- 52572
Wille Rydman on kansalaisten mielestä huonoiten onnistunut ministeri
Onneksi olkoo Wille kärkipaikasta! Oletkin sen eteen tehnyt hartiavoimin töitä. "Ministeri Wille Rydman (ps) on kansala370568Tajuan kyllä
että molemmilla on omat elämänsä ja kuvionsa ja rakkaansa. En odota mitään enkä ole tunkemassa mihinkään. Kai silti saa52515
