Suomenruotsalaisten tyttöt pakoon Ruotsiin!!!!

7

277

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ruotsinkieliset tytöt ovat tervetulleita Perussuomalaisiin nuoriin. Siinä porukassa ei läpsitä perseellee naisia, eikä miehiä.

    • Isänmaanveli

      Tutkimus osoittaa, että suomenruotsalaiset tytöt joutuvat 43%:a todennäköisemmin seksuaalisen ahdistelun kohteeksi, kuin suomenkieliset.
      Ennen aina kun Österbottenilta tuli kaunis nuori tyttö Helsinkiin hän sai rikkaan setämiehen "suojelijakseen". Monasti suhde päättyi raskauteen.
      Vaikutusvaltaisen miehen valtapiiriin kuuluva homomies huomasikin monasti menevänsä naimisiin ja tulevansa isäksi. Tällaisia kulissi avioliittoja ankkalammella on paljon.

    • KingKong69

      Kansanedustajien korotettuun asumistukeen tehtiin, muutos kun Stefan Wallin muutti miehen kanssa kaksioon Töölössä. Tyttären kanssa asuvan Toivolan Riihimäen asunnolla haastateltiin naapureita. Wallinin naapureita Turussa ei ole haastateltu? Stefan on perinteisesti puljannut säätiön kanssa asuntoja halvalla.
      Asuuko Wallin Turussa vai Töölössä?

    • kylläonmurheita

      Kyllä se tiedetään että suominaiset on sekaisin, mutta se että vielä suomenruotsalaiset ovat kanssa. Nyt voi sanoa että kaikki naiset on sekaisin.
      Ei v...u mitä juttuja. Suurin osa pelkkää mielikuvituksen tuotetta.

      • Nykyisin meillä on maahanmuuttaja miehiä niin paljon, että osa naisista juoksee heidän perässään.
        Suomenruotsalaisilla tytöillä on kaikilla ulkomaalainen poikystävä. Se on todellinen trendi.


    • Miksi ruotsi pitäisi olla pakollinen suomenkielisissä kouluissa!
      Ruotsin kieli ja kulttuuri on ollut osa Suomen henkilöllisyydestä satojen vuosien aikana.
      Suomi on kuulunut Ruotsiin seitsemänsadan vuoden ajan ja me Suomenruotsalaiset ovat rakentaneet Suomea metsästä kaupungeiksi.

      Kielen osaaminen avaa monia uusia ovia ja ruotsi antaa paremman mahdollisuuden oppia uusia kieliä! Suomenruotsalaisella on helpompi oppia englantia ja saksaa, koska ne kuuluvat samaan kieliryhmään. Suomenkielisten on helpompi oppia uusia kieliä jos osaa ruotsia.

      Suomi ilman ruotsin kieltä, ei ole Suomi!

      #svenskatalandebättrefolk

      • Lukiolaislikka

        Suomi on nyt uuden ajan edessä. EU on määräävä tekijä. Ruotsinkieltä ei enää tarvita, vaan kielet ovat englanti, saksa ja ranska. Venäjäkin on tärkeämpi kieli, kuin ruotsi. Mikäli omistat rantatontin strategisesti tärkeän laivareitin varressa, tarvitsee osata venäjää, jotta sen saa myydyksi. Ranskaa tarvitset, kun muutat saamillasi rahoilla Nizzaan. Ruotsi on turha!


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taisin tehdä virheen

      Kaipaan sua enemmän kuin kuvittelin. Luulin, että helpottuisin, mutta olinkin täysin väärässä. Vieläkö vastaisit minulle
      Ikävä
      34
      2735
    2. Hyvä että lähdit siitä

      Ties mitä oisin keksinyt jos oisit jäänyt siihen, näit varmaan miten katoin sua.... 😘🤭😎💖
      Ikävä
      36
      2581
    3. Et siis vieläkään

      Et ilmeisesti ole vieläkään päässyt loppuun asti mun kirjoituksissa täällä. Kerro ihmeessä sit, kun valmista 😁 tuskin k
      Ikävä
      53
      2564
    4. Koronarokotus sattui oudon paljon nyt sairaanhoitaja Tanja 46 istuu pyörätuolissa

      Pitkä piina piikistä Kun Tanja Vatka käy suihkussa, tuntuu kuin ihoa revittäisiin raastinraudalla irti. Hän on kärsinyt
      Maailman menoa
      96
      2084
    5. Nyt tuntuu siltä, että on pakko päästä puhumaan kanssasi

      Tuntuu että sekoan tämän kaiken takia. Miehelle
      Ikävä
      40
      1951
    6. Olisitko mies valmis?

      Maksamaan naisellesi/vaimollesi/tyttöystävällesi elämisestä syntyvät kulut, ruokailun, vuokran ja muut välttämättömät me
      Ikävä
      312
      1732
    7. Mitä haluat sanoa kaivatullesi?

      Onko ikävä? Milloin näitte viimeksi?
      Ikävä
      150
      1526
    8. Nainen, mulla olisi sulle pari vinkkiä

      Kerro vain ongelmasi niin annan siihen vinkin. :/
      Ikävä
      73
      1388
    9. vieläkin sanoa voin...

      💖💛💖💛💖💛💖💛💖 💛 Beijjjbeh 💛 Kaks vuotta tänään täällä. Miten hitossa jotkut on jaksaneet kymmeniä vuos
      Ikävä
      23
      1158
    10. Nainen onko sulla supervoimmia ?

      Voisitko auttaa miestä mäessä? Tarjota auttavan käden ja jeesata tätä miestä? Tai antaa olla et sä kuitenkaan auta.
      Ikävä
      27
      1113
    Aihe