Nyky nhln meno

KonkariT

Terveppä terve! Täällä vanhanliiton NHL guru, seurasin aikoinaan paljon, oli Yzermanit, fedorovit, buret, hasekit, selänteet, lindroosit, forsbergit ym. You name it. Mites tämä nyky nhln meno? Vieläkö kukaan näistä vanhoista parroista pelaa? Katsoin ainakin Tie Domin juuri siirtyneen montrealiin, vieläkö nyrkit heiluu?? Ja Calgaryssa tkachuck vieläkö putki kulkee entiseen malliin ja verkot helisee? Ilmeisesti myös brodeur olisi palaamassa Devilsiin? Kapanenkin ilmeisesti Torontossa vielä painaa, hienoa hienoa! Mutta näistä nyky kavereista en tiedä, tämä Edmonton Wingsin Connor McGregor vaikuttaa pätevältä pelaajalta? Ilmeisesti junnu sarjoissa dominoinut, onko hyvä pelaaja? Lähelläkään Ville Peltosen 95 tasoa? Entäs tuo Sidnei Crosby? Ilmeisesti mukiinmenevä debyyttikausi alla ja Stanley cup, onko siitä mihinkään? Ja se mallin vaikutti myös pelimieheltä. Entäs tämä ruotsin Jutila, eli Karlsson? Ei taida tuuletus lähteä kuitenkaan juti pumppu tyylillä? Jonkin sortin köyhänmiehen Jutila siis kyseessä? Mites tuo islandersin tavares? Onko edes verrattavissa sakukoivuun? Kiitos jo etukäteen.

2

183

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Pallojofa

      Karlsson pelaa kahdessa joukkueessa samaan aikaan. Muistaakseni vegasissa ja taisi tehdä myös juuri sopimuksen san jose sharksin kanssa vuodeksi. Lyhyt sopimus luultavasti sen vuoksi että on rankkaa pelata kahdessa nhl tason joukkueessa yhtäaikaa! Backhand forehand for life!

    • KonkariT

      Okei! Eli siis sellainenkin on mahdollista nykyään? Mutta ei ilmeisesti kuitenkaan Jutilan veroinen kaveri ole kyseessä? Hänhän pelasi Tapparassa, buffalossa ja vielä Suomen maajoukkueen kapteenina kultaa toimittaen globenista tuliaisiksi kotiin vuonna 95! Otan kuitenkin tämän ruotsin jutin seurantaan ensi kaudeksi, entä mitä jos Vegas (millon sellainen jengi tullut?) ja Sharks kohtaavat? Pelaako hän puoliksi molempien joukkueiden puolella vai? Jännä homma, mitäs tuo ihmeen palkkakatto tarkoittaa? Palkkoja tippuu katosta setelinippujen muodossa vai millainen homma tämä on? Onko ovetskin kovin kaikista kuitenkin? Mahtaa.olla komea katto hänellä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eläkeläiset siirrettävä muuttotappioalueille

      Joutoväki pois ruuhkauttamasta elättäjien arkea. Samalla putoaa jokaisen asumiskulut ja rahaa jää enemmän kuluttamiseen.
      Maailman menoa
      267
      2451
    2. Riikka runnoo: datakeskuksille tulee UUSI yritystuki

      "Suomen valtio erikseen tukee esimerkiksi kryptovaluuttaan tai aikuisviihteeseen tai muuhun keskittyviä datakeskuksia."
      Maailman menoa
      76
      2401
    3. Onko kivaa jättää

      elämän suurin rakkaus hiljaisuuteen?
      Ikävä
      120
      1578
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      45
      1465
    5. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      64
      1367
    6. Mitä haluaisit sanoa hänelle tänään?

      Kerro tähän viestisi. 🍭🍡🍦
      Ikävä
      133
      1339
    7. En kerro nimeäsi nainen

      Sillä olet nyt salaisuus jota kannan sydämessäni. Tämä mitä tunnen ja kuinka sinuun vahvasti ihastuin on jo niin erikoin
      Ikävä
      71
      1240
    8. Auta mua mies

      Ota vielä yhteyttä, keksi oikeat sanat että vuosien ajan kasvanut muuri murtuu meidän väliltä vaikka aluksi vain vähän.
      Ikävä
      82
      1039
    9. Olet kiva ihminen

      En kiellä sitä yhtään. Sinussa on hyvin paljon erinomaisia puolia, enemmän varmasti kun meissä muissa. Sitten on puoli
      Ikävä
      73
      1009
    10. Uuden upotuskasteen vaiettu ongelma

      Alkuseurakunnan kaste oli useamman vuosisadan upotuskaste, joka toimitettiin joko ulkona luonnon vesistöissä tai kasteki
      Kaste
      102
      999
    Aihe