tohon uuden K superin tien toiselle puolelle?
Mitä nyt aletaan rakentaa
hmmmmmmmmm
18876
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
Samaa kattelin kauppareissulla. Iso työmaa näkyy olevan. Sais Ilkka uutisoida niin olis jostain katetta kovalle tilaus hinnalle.
Ilkka uutisoi tänään Kontolan yrittämisestä räjähdysherkkää asiaa. Lapuan Sanomat ei tietenkään tiedä mitään, vaikka aina on kovasti yrittäjien asialla. Jostain syystä Lapualla pitää olla räjähtämisvaara tarjolla.
Paikkaan tulee helluntailaisten uusi tuomiokirkko.
Myös mamut saavat käyttöoikeuden päiväseuroihinsa.
Epäselvä oli ilkan juttu paikkakin jäi hämäräksi ei se paljon vaadi tuo toimittajan työ
On muuten keskeinen paikka vaikka kelle, jotta kyl alueen varauksissa on varmasti ollut tunkua !
https://www.youtube.com/watch?v=9dBT6vPvPaI&t=68s
Suomi politiikan parhaat palat
Eikö siihen tuu se koulu ?
Jospa siihen tulee se helevetin iso ostoskeskus jolle jo tie rakennettiin. On tie mutta ei ostoskeskusta. Hölmöläisethän näin rakensivat muinoin.
Vanhoja äkeitä näkyy olevan pellolla. Sijoitetaankohan liikenneympyrään? 🤔
Ei sijoiteta.
Tohon ja tohon. Ookko joku hesalaanen? Muuta sinne ja pois täältä!
Ookko peräkamrin poika.
Huullevesi putkisto ei yhtään muuta.
Muodin kattaus paljastetaan vasta ensi vuonna, kun avajaiset lähestyvät. Seinäjoen Ideaparkin toimitusjohtaja Petri Häli kertoo, että kattaus on laaja ja mukana on ripaus selkeästi uutta. Tulossa on myös lastenvaatteita myyvä liike.
– Paljon nimiä on vielä kertomatta. Varsinkin muodin puolelta on tulossa aivan uusia sekä jo alueella toimivia kansainvälisiä muotiketjuja. Mukana on muun muassa merkittävä kansainvälinen ketju, jolla ei ole näillä lakeuksilla tai lähimaillakaan myymälää. Nämä toimijat haluavat julkistaa tulonsa oman markkinointisuunnitelmansa mukaisesti lähempänä h-hetkeä.
näköjään vesijohto ja viemäri
Novapark
Eikö se oo peruttu?
Ei toki ole peruttu, mutta ei se ihan tuossa sijaitse. 🙂
http://www.novapark.fi/default.aspx?pageid=6
Voi tei ruikkuhousuja. Mitä jos hoitaisitte ite asiat kuntoon ilman muiden apua.