Mitä perussuomalaiset (ennen ja jälkeen halkeamisensa) ovat saavuttaneet eduskunnassa?
Perussuomalaisten saavutukset
aidosti_utelias
15167
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 15
Vanhimmat
Soinin puudeleina tämänkin päivän äänestyksessä.
apartheid-rasisti-waltsu tippui ministeripaikalta
Halla-ahon kirjoittama maahanmuutto ohjelma otettiin hallituksen ohjelmaksi. Hyvin toimi!
Halla-ahoa ei kuitenkaan kertaakaan mainita hallituksen maahanmuuttopoliittisessa ohjelmassa? Se on luettavissa osoitteessa http://julkaisut.valtioneuvosto.fi/handle/10024/160444 Ja miksi mainittaisiinkaan, kun Halla-ahohan huutelee oppositiosta käsin, eikä sieltä voi säädellä hallituksen linjavetoja.
Ei noudatettu ja siksi silloisista perussuomalaisista alkoi joukkopako, koska Soini ei pitänyt puoliaan hallitusohjelmaan kirjatun perussuomalaisten keskeisen maahanmuuttopolitiikan toteutumisessa.
Kun Halla-aho oli valittu persujen puheenjohtajaksi, niin hän olisi halunnut nimenomaan noudattaa paremmin muotoilemaansa kriittistä maahnmuuttopolitiikkaa ja siksi Sipilä ja Orpo sekä nykyiset siniset Soinin lilliputit päättivät demokratian vastaisesti tyrmätä Jussin persujen sisääntulon hallitukseen. Märännyt hillotolppasirpale lohkaistiin todellisista persuista ja nyt puolue nousee uuteen iskuun eduskuntavaaleissa kun taasen sinimulkut kääkähtävät totaalisesti, sillä ei kukaan aito demokratian kannattaja tuollaisia ketkuja tule äänestämään.
Eihän hallitusohjelmassa ole kenenkään muunkaan nimeä paitsi puoluejohtajien allekirjoituksissa! Soini toi hallitusneuvotteluihin Halla-ahon kirjoittaman ohjelman, joka hyväksyttiin lähes sellaisenaan hallitusohjelmaan. Ei asiaa ole kukaan kieltänyt paitsi hölmöimmät persuvalehtelijat.
Sipilähän tosin tunnusti nolosti että hallituksella ei koskaan ollut mitään tarkoitustakaan noudattaa kaikkia hallitusohjelman kirjauksia
Siksi uudistunutta PS:ää ei enää haluttu hallitukseen koska he olisivat vaatineet olemassa olevan hallitusohjelman noudattamista
Siihenkö ne saavutukset sitten jää, vesitettyyn maahanmuutto-ohjelmaan? Ovathan nuo olleet eduskunnassa jo melkein 20 vuotta.
Nostan tätä ketjua, jos joku osais listata perussuomalaisten saavutuksia.
Pälvikaljuisia naisia, niskaleikattuja naisia, suudeltuja huulia, saunapersutus, audinalusrunkomuotoilu, nopeusennätystehtailua, alkoholimyrkytyksiä ja rupelikammoa. Paskanhajun ja rötöstelyn ujuttaminen eduskuntataloon.
Kyllä tuo tyhjän äänestäminen otti voimilla.....
Timpalle pulveria?
Kokoomuksessa ei ole munia, vihreät on täynnä nistejä
Onko ne persujen eduskuntatyöskentelyn saavutuksia?
Sikiö-Soini ei paljon nuku, kun pitää huseerata kahta poppoota, sinisiä sekä persuja?